Płomień kontynuuje dobrą passę pokonując Szturm Junikowo

Czwarte zwycięstwo z rzędu odnotowali piłkarze Płomienia. Tym razem neklanie pewnie rozprawili się z graczami Szturmu Junikowo.

piłka nożna 18:35 12-10-20200 0

Do przerwy nic wielkiego na boisku w Nekli się nie działo. Lekką przewagę optyczną w polu wypracowali sobie goście z Poznania nie dochodząc jednak do pozycji strzeleckich. Przyjezdni tylko raz zagrozili bramce strzeżonej przez Artura Siejaka po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego. Jedyny gol tej części gry padł w 36. min. Patryk Maciejewski przyjął piłkę na 20. metrze, uwolnił się od krycia dwóch obrońców, skutecznie kierując potem piłkę do bramki Szturmu.

Po przerwie neklanie zaczęli grać bardziej odważnie. Gol na 2:0 padł już w 50. min. Jego autorem po bezpośrednim uderzeniu piłki z rzutu rożnego stał się Norbert Szklarz. W 65. min za sprawą trafienia samobójczego ustalony został wynik meczu na 3:0. Po podaniu Damiana Wyrzykiewicza Szklarz zagrał piłkę mocno w pole karne Szturmu, a próbujący interweniować obrońca skierował futbolówkę do własnej bramki. Zwycięstwo neklan mogło być jeszcze bardziej okazałe. W 90. min po dograniu Kacpra Stróżyny będącemu na 2. metrze Mikołajowi Woźniakowi nie udało się skierować piłki do bramki. Od 60. min, po ukaraniu zawodnika bezpośrednio czerwoną kartką, goście zmuszeni byli grać w osłabieniu.

Płomień Nekla zagrał w składzie: Siejak – Depczyński, M. Walkowiak, Łuczak, Domżalski (Półtorak) – Wyrzykiewicz (Dworniczak), Miśkowiak (D. Walkowiak), – Kuzyk (Stróżyna), Szklarz, Malinger – Maciejewski (Woźniak)

Klasa okręgowa, Płomień Nekla – Szturm Junikowo 3:0 (1:0)

18:35 12-10-2020