Płomień kompletnie rozbity przez Strażaka. Neklanie wysoko przegrywają na własnym boisku

Bardzo słabo zaprezentowali się gracze Płomienia w rozgrywanym na własnym boisku pojedynku ze Strażakiem Licheń Stary. Goście zwycięstwo zapewnili sobie już praktycznie do przerwy.

piłka nożna 20:50 14-05-20180 1

Okazało się, że doświadczony zespół z Lichenia Starego potrafił to spotkanie znakomicie rozegrać taktycznie. Goście wtedy kiedy trzeba było powstrzymać ataki Płomienia byli doskonale zorganizowani w obronie, wtedy kiedy wietrzyli szansę na przechwyt piłki na połowie przeciwnika przystępowali do natychmiastowego pressingu. Pierwsze trafienie gracz Strażaka zaliczył już w 9. min wykorzystując zbyt słabe podanie Igora Dworniczaka do własnego bramkarza. Pięć minut później po faulu interweniującego w polu karnym Krystiana Dzwoniarkiewicza goście na bramkę zamienili przyznany za to przewinienie rzut karny. W 25. min po tym jak graczom Strażaka udało się zabrać piłkę przy jej wyprowadzaniu Dawidowi Walkowiakowi neklanie przegrywali już 0:3. Na tym straty Płomienia do przerwy nie skończyły się. W 40. min po nieudanym zastawieniu pułapki ofsajdowej przez neklan przyjezdni zaliczyli kolejne trafienie.

Po przerwie Płomień zaprezentował się nieco lepiej. Przez jakiś czas gospodarze osiągnęli nawet przewagę w polu, ale nie przyniosło to żadnych godnych odnotowania sytuacji strzeleckich. Po wyraźnym błędzie Dzwoniarkiewicza w 60. min goście zdobyli swojego piątego gola. Wynik meczu na 6:0 Strażak ustalił trafieniem w 80. min.

- Wyraźnie widać, że dopadł nas kryzys. Chociaż kadrowo nie wyglądaliśmy najgorzej to na boisku nie tworzyliśmy zespołu. To, że już dawno przestaliśmy martwić się o utrzymanie w lidze wprowadziło w nasze szeregi za duże rozluźnienie. Wygląda na to, że lepiej nam się gra mając nóż na gardle – komentował trener Płomienia Bartłomiej Figas.

Płomień Nekla zagrał w składzie: Dzwoniarkiewicz – Grzegorczyk, Dworniczak, Wojciuszkiewicz (50. Szalaty) – Wojciński (30. Konieczka)

Klasa okręgowa, Płomień Nekla – Strażak Licheń Stary 0:6 (0:4)

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

20:50 14-05-20180 1