Płomień awansuje do grona drużyn czołówki tabeli

Niezwykle cenne zwycięstwo w wyjazdowym pojedynku z Polonią II Środa Wielkopolska odnieśli piłkarze Płomienia. Trzy zdobyte punkty pozwoliły awansować neklanom na czwarte miejsce w tabeli.

piłka nożna 18:26 05-10-20200 0

Piłkarze Płomienia od początku meczu nastawili się na grę z kontry. Jak się później okazało przedmeczowe założenia taktyczne wykonali wzorowo. W ciągu całego pojedynku gospodarze wielokrotnie stwarzali zagrożenie pod bramką Płomienia. Za każdym razem w ostatniej chwili piłkarzom z Nekli udawało się zażegnywać niebezpieczeństwo, albo mieli sporo szczęścia. W 12. min po precyzyjnym uderzeniu piłki przez Patryka Malingera dużym kunsztem wykazał się bramkarz Polonii II popisując się znakomitą paradą. Jedyny gol meczu padł w 30. min. Piłka uderzona przez Patryka Maciejewskiego po rykoszecie od nogi obrońcy gospodarzy znalazła drogę do bramki Polonii.

Po przerwie miejscowi zaatakowali ze zdwojoną siłą. Kilka interwencji piłkarzy Płomienia we własnym polu karnym było na pograniczu faulu. Arbiter spotkania dopiero w 69. min, po faulu Łukasza Łuczaka, zdecydował się przyznać Polonii II rzut karny. Piłkę uderzoną z 11. metrów znakomicie jednak obronił Artur Siejak. Kilka minut wcześniej bramkarz Płomienia instynktownie obronił zarówno piłkę uderzoną z 7. metrów jak i z rzutu wolnego. Miejscowi cały czas dążyli do odrobienia straty. W końcówce meczu na boisku zrobiło się bardzo nerwowo. W 85. min po ujrzeniu drugiej żółtej kartki plac gry musiał opuścić Malinger. Neklanom udało się jednak przetrwać grę w osłabieniu bez straty gola.

Płomień Nekla zagrał w składzie: Siejak – Depczyński, Grzegorczyk, Łuczak, Domżalski (Półtorak) – Dworniczak (Wyrzykiewicz), M. Walkowiak – Kuzyk (D. Walkowiak), Szklarz (Woźniak), Malinger – Maciejewski (Matysiak)

Klasa okręgowa, Polonia II Środa Wlkp. – Płomień Nekla 0:1 (0:1)

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

18:26 05-10-2020