51-latek z gminy Pyzdry jeździł pijany po Zagórowie. Zatrzymał go 18-latek

Mieszkaniec gminy Pyzdry po pijanemu spowodował kolizję i uciekł. Zatrzymał go inny kierowca. – Zaczął się awanturować, wyrywać i szarpać, krzycząc, że to nie on jest kierowcą – mówi Janek Kubacki (na zdjęciu).

na sygnale 22:31 26-07-20204 2

Do zdarzenia doszło 11 lipca około godz. 22.00 na terenie Zagórowa.

– Pojazd wypadł z drogi i uderzył w płot posesji. Na miejscu pojawili się zaalarmowani hukiem uderzenia okoliczni mieszkańcy, którzy udaremnili sprawcy ucieczkę z miejsca zdarzenia i wezwali policjantów. Okazało się, że mężczyzna był pijany. Badanie wykazało ok. 3,4 promila alkoholu w organizmie kierowcy – informuje Marlena Kukawka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Słupcy.

Dziennikarzom Kuriera Słupeckiego udało się dotrzeć do osoby, która udaremniła ucieczkę kierowcy.

– Jechaliśmy akurat do Słupcy. I na rozjeździe ulic Berdychów i Kościelnej zauważyliśmy to auto, z otwartą maską, które w pewnym momencie zahaczyło o krawężnik i pojechało dalej. Zdecydowaliśmy się zawrócić nasz samochód i pojechaliśmy za śladami ropy na drodze, bo prawdopodobnie z samochodu tego pijanego kierowcy wyciekało paliwo. Dojechaliśmy w pobliże masarni. Tam ponownie zobaczyliśmy rozbite wcześniej auto. Zaparkowaliśmy na chodniku i przyszedłem, najpierw sam zobaczyć co dzieje się z kierowcą. Na miejscu zgromadziło się już sporo ludzi, bo nikt tak naprawdę nie wiedział co się stało. Mężczyzna zaczął się oddalać, poszedłem za nim, chwyciłem za rękę. Zaczął się awanturować, wyrywać i szarpać, krzycząc na nas, że to nie on jest kierowcą. Nie pozwoliliśmy mu jednak uciec i czekaliśmy na przyjazd policji – relacjonuje zdarzenie na łamach Kuriera Słupeckiego Janek Kubacki.

– Funkcjonariusze sprawdzili, że sprawca kolizji już wcześniej był kilkakrotnie karany za prowadzenie pojazdów będąc w stanie nietrzeźwości i miał dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. 51-letniego mieszkańca powiatu wrzesińskiego przewieziono do policyjnej izby zatrzymań. Grozi mu do kilku lat (pięciu - przyp. red.) więzienia. Prowadzący sprawę policjanci z Posterunku Policji w Zagórowie wnioskowali do miejscowej prokuratury o zastosowanie wobec niego policyjnego dozoru do czasu ostatecznej rozprawy w sądzie – dodaje M. Kukawka.

Fot. Słupca.pl/Kurier Słupecki

Thumb 64861016 2494978670553670 5517157221407916032 o

Łukasz Różański

22:31 26-07-2020