Pierwszy punkt Orlika po wielu miesiącach

Podziałem punktów zakończył się piątkowy pojedynek piłkarzy Orlika z Polonią Golina inaugurujący rozgrywki klasy okręgowej. Miłosławianie, którzy mogli się nawet pokusić o zwycięstwo zdobyli punkt w lidze po upływie ponad roku.

piłka nożna 20:43 09-08-20201 0

Na początku spotkania duży krok w kierunku zwycięstwa w tym meczu mogli wykonać piłkarze Polonii. Gospodarze nie wykorzystali jednak kilku dogodnych okazji do zdobycia bramki, nawet tej z rzutu karnego. Uderzenie z jedenastu metrów za pierwszym razem i jego ponownym wykonaniu dwukrotnie obronił strzegący bramki Orlika Bartosz Pera. W 35. min po zbyt krótkim wybiciu piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego gola dal Orlika po uderzeniu jej zza linii pola karnego zdobył Damian Szwat. W 40. min miłosławianie niespodziewanie podwyższyli na 2:0. Po podaniu Mateusza Szuby bramkę zdobył Łukasz Nowak.

Po przerwie gracze Orlika mieli szansę na zdobycie trzeciego gola i kompletu punktów. W 60. min w polu karnym Polonii sfaulowany został Szwat. Przyznany za to rzut karny postanowił wykonać sam poszkodowany. Okazało się, że bramkarz miejscowych zdołał obronić piłkę uderzoną z 11. metrów. Gospodarze, którzy w tym momencie stracili również ukaranego drugą żółtą kartką zawodnika nie zamierzali się poddać. Grając w osłabieniu zawodnicy z Goliny zdołali doprowadzić do stanu 2:2, mając nawet okazję do zdobycia bramki dającej zwycięstwo. Po stronie miłosławian w końcówce meczu gola dającego trzy punkty mógł zdobyć w sytuacji sam na sam z bramkarzem Nowak.

Orlik Miłosław zagrał w składzie: Pera – Jędraszak (48. Maryański), Kaźmierczak, Jeżykiewicz, Markiewicz – Szefer, Grajek, Kuźniarek, Nowak – Szuba – Szwat (65. Łuczak)

Klasa okręgowa, Polonia Golina – Orlik Miłosław 2:2 (0:2) 

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

20:43 09-08-2020