Pierwszy przetarg na strefę seniora i zastępczy plac zabaw unieważniony

Jeszcze w sierpniu ma się rozpocząć budowa nowego placu zabaw i strefy seniora w parku im. Dzieci Wrzesińskich. Tymczasem ratusz unieważnił przetarg, ponieważ nie złożono żadnej oferty.

samorząd 09:45 10-08-20204 1

Nowy obiekt ma powstać nieopodal Wrzesińskiego Ośrodka Kultury – na rozwidleniu ścieżek, z których jedna prowadzi na ul. Kościuszki, a druga właśnie do WOK-u.

W strefie dla dzieci pojawią się m.in. zestawy zabawowo-sprawnościowe, trampolina, karuzela, huśtawki wahadłowe. Nawierzchnia pod urządzeniami ma być piaskowa.

Z kolei strefa seniora ma składać się z urządzeń do treningu postawy, nadgarstków, bioder, a także poręcz wężowa, poręcz do równoważni, belka wężowa, łuki, koło do ćwiczeń ramion, drabinka do ćwiczeń palców.

Tutaj nawierzchnia ma być zbudowana z płyt gumowych. Pojawią się też ławki parkowe i kosze na śmieci. Drzewa mają dawać cień użytkownikom, jednak trzeba będzie uważać na ptasie odchody.

Dodajmy, że nowe miejsce rekreacji ma zastąpić plac zabaw, który przez kilkanaście lat funkcjonował przy pałacu Hrabiny. Obecnie trwa rozbiórka tego popularnego miejsca zabaw.

FIB

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

09:45 10-08-2020