Pierwszy polski salon i serwis Tesli może powstać we Wrześni. A co z fabryką?

Nie Warszawa, jak przewidywano, a Września może być pierwszym polskim miastem, w którym powstanie serwis i salon samochodów elektrycznych innowacyjnej marki Tesla.

gospodarka 14:11 04-08-2018 23

Tak przynajmniej twierdzi portal Poznanskie-nieruchomosci.pl. Informacja o Wrześni jako lokalizacji inwestycji Tesli, pojawiła się na tej stronie na początku sierpnia. Autorzy powołują się w niej na źródło, które chce pozostać anonimowe. Dokładnie jest tam mowa o miejscu nieopodal Wrześni przy Drodze Krajowej 92.

O pierwszym polskim serwisie Tesli, który miałby pełnić również funkcję salonu nowych aut, spekluje się już od dawna. Podobnie jak o całej polskiej fabryce koncernu należącego do Elona Muska. Wiadomo na pewno, że Tesla chce uruchomić produkcję w Europie, aby wejść bezpośrednio na ten rynek, omijając podatki i cła nakładane przez Unię. Produkcja ma obejmować zarówno auta jak i baterie do nich.

Fabryka Tesli w Polsce doskonale współgrałaby z tzw. Planem Morawieckiego, czyli Strategią na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju nakreśloną przez premiera. Jednym z głównych założeń tego planu jest pozyskiwanie atrakcyjnych inwestycji zagranicznych oraz rozwój innowacyjnych gałęzi gospodarki.

Jedną z możliwych polskich lokalizacji Tesli jest właśnie Września. Sporo mówiło się o tym w początkowej fazie inwestycji Volkswagena w naszym rejonie. Dodajmy, że do tej pory (poza VW) Września przyciągnęła takie marki jak niemiecki Benteler, indyjski Uflex, hiszpański Gestamp holenderska Inalfa czy międzynarodowe konsorcjum Wheelebrator. Europejski przyczółek Tesli we Wrześni byłby największą zagraniczną inwestycją w historii naszego regionu, a nawet całego kraju.

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

14:11 04-08-2018 23