Pierwszy mecz MKS Września na minus. Przeciwnik bardzo wymagający

W pojedynku inaugurującym rozgrywki ligowe koszykarze MKS Września ulegli we własnej hali graczom Biofarmu Sieraków. Młodzi gracze z Sierakowa w swoim debiucie w trzeciej lidze okazali się bardzo wymagającym przeciwnikiem.

koszykówka 18:13 12-10-20200 0

Pierwsze trzy kwarty niedzielnego meczu gracze MKS Września nieznacznie przegrali. Zryw w końcówce meczu pozwolił im wygrać w czwartej odsłonie, ale nie na tyle by zniwelować wcześniejsze straty.

Początek pierwszej kwarty nie zapowiadał tego, że goście na krótką przerwę będą schodzić z parkietu z prowadzeniem. Po 8 punktach zdobytych z rzędu przez Krzysztofa Dembińskiego wrześnianie prowadzili 11:6. Potem kilka prostych błędów gospodarzy w połączeniu z trafieniami graczy Biofarmu za 3 punkty pozwoliło gościom odrobić straty i wyjść na prowadzenie 14:13.

Podczas drugiej kwarty gospodarze nadal nie mogli opanować chaosu, który wkradł się w ich poczynania. Wrześnianie oddawali rzuty z nieprzygotowanych pozycji, albo tracili piłkę podczas indywidualnych akcji. Dobry okres gry Dembińskiego, Mateusza Bilskiego i Tomasza Makowskiego w pewnym momencie pozwolił wrześnianom doprowadzić do stanu 32:32. Niestety w tym momencie gracze z Sierakowa zdobyli 8 kolejnych punktów wygrywając kolejną kwartę.

Początek drugiej części gry nie wróżył gospodarzom niczego dobrego. Wrześnianie mocno pudłowali przy rzutach, co pozwoliło młodym graczom Biofarmu wypracować przewagę 14 punktów. W końcówce goście przestali trafiać, ale i tak schodzili z parkietu ze znaczną przewagą (60:49).

W czwartej odsłonie wrześnianie dali z siebie wszystko. Ich bardzo agresywna gra pod własną tablicą pozwoliła na kilka odbiorów piłki, a co najważniejsze goście mocno stracili na skuteczności. Pozwoliło to wrześnianom w pewnym momencie doprowadzić do stanu 74:77. W końcówce meczu gospodarze próbujący odrobić straty zmuszeni byli do fauli na wagę rzutów osobistych. Goście w tym elemencie jednak nie zawodzili nie dając się dogonić. Ostatecznie pojedynek zakończył się wygraną zawodników z Sierakowa 81:74.

MKS Września wystąpił w składzie: Mateusz Bilski (17), Tomasz Makowski (12), Krzysztof Dembiński (11), Michał Jasiński (9), Witold Nowak (6), Jarosław Kraszkiewicz (6), Filip Andrzejewski (5), Mateusz Tralewski (3), Piotr Prętkowski (3), Łukasz Kosmala (2),

III liga, MKS Września – Basketball Club Biofarm Sieraków 74 : 81 (17:21, 21:24, 14:17, 22:19)

18:13 12-10-2020