Pierwszy krok zrobiony. Pomarańczowi na prowadzeniu

Wrzesińscy pierwszoligowcy wygrali pierwszy mecz fazy play-off z Norwidem. W sobotę we własnej hali nasi siatkarze oddali częstochowianom tylko jednego seta. Drugi mecz już w niedzielę.

siatkówka 21:00 09-03-20190 0

Zawodnicy APP Krispol niezwykle udanie weszli w mecz. Zdobyli pierwsze cztery piłki i choć w połowie partii goście zdołali doprowadzić do remisu (12:12), to końcówka bezsprzecznie należała do podopiecznych trenera Mariana Kardasa. Wrześnianie na 11 ostatnich piłek zdobyli aż 10.

Na początku drugiej partii grano według schematu „punkt za punkt”. Na zagrywkę wszedł jednak Łukasz Łapszyński. Przyjmujący gości zagrał asa, dwoma następnymi serwisami odrzucił nas od siatki, a w końcu sam skończył kontrę. Był to przełomowy moment partii. Na tablicy zrobiło się 6:10 i goście już tylko kontrolowali przewagę. Szwankowała głównie obrona pola. Każda kiwka za nasz blok trafiała w parkiet.

Trzecia partii była najbardziej nerwowa. Wyrówna walka trwała do wyniku 16:16. Dwie skuteczne kontry Damiana Wierzbickiego i atak w aut Arkadiusza Żakiety dały nam trzy oczka przewagi. W końcówce rywale zmniejszyli dystans do jednego oczka (24:23), ale ostatnie słowa należało do pomarańczowych – Mateusz Zawalski zgasił piłkę przechodzącą.

Czwarty set okazał się ostatnim. Od stanu 4:3 wrześnianie zdobyli sześć kolejnych piłek. W drugiej części tej odsłony prowadzili 16:8, ale od tego momentu z ośmiu kolejnych piłek wygrali tylko jedną. Zrobiło się nerwowo, ale dwa bloki Tomasza Narowskiego zrobiły swoje. Zaszczytu zakończenia meczu dostąpił ze środka Zawalski.

MVP wybrano Filipa Frankowskiego, ale bardzo dobre zawody rozegrał też Narowski.

Już jutro, w niedzielę 10 marca, w hali przy Słowackiego rozegrany zostanie drugi mecz play-off obu zespołów. Jego początek również o 17.00.