Pierwsze turnieje piłki ulicznej we Wrześni. Gracze z Pleszewa bezkonkurencyjni

W miniony weekend w Parku im. Dzieci Wrzesińskich na specjalnie do tego przygotowanym boisku zorganizowano turnieje piłki ulicznej. Sobotnie zawody w kategorii open rozgrywane były w ramach I Grand Prix Wielkopolski.

piłka nożna 22:05 29-07-20180 0

W ramach Grand Prix Wielkopolski w Piłce Ulicznej przewidziano zorganizowanie pięciu turniejów w różnych miastach. Sobotnie zawody we Wrześni były trzecimi z kolei. Do rywalizacji wśród seniorów przed turniejem zgłosiło się kilka drużyn. Ostatecznie okazało się, że będzie ich tylko sześć. Zespoły o zwycięstwo w klasyfikacji końcowej rywalizowały w systemie każdy z każdym. W każdym meczu grano dwie połowy po siedem minut. Okazało się, że przepisy gry piłki ulicznej występującym po raz pierwszy w takiej rywalizacji mogą sprawić kłopot. Dwie rzeczy wydają się bardzo istotne. Pomimo tego, że w polu na boisku występować może trzech zawodników, tylko dwóm z nich wolno bronić na własnej połowie. Trzeci musi oczekiwać na odbiór piłki na połowie przeciwnika. Bramkarzowi nie wolno natomiast wspomagać swoich graczy w polu, nie może opuszczać pola karnego.

W trakcie zawodów drużyna Oskp po rozegraniu dwóch spotkań zrezygnowała z dalszej gry. Zespoły Materiały Budowlane Andrzejewski i Rysbud Amatorzy Pleszew wystartowali we wszystkich dotychczas zorganizowanych zawodach. Podczas turnieju bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy z Pleszewa wygrywając wszystkie swoje mecze. Dwa kolejne zespoły miały na swoim koncie po dwie porażki. Wyżej od Materiałów Budowlanych Andrzejewski sklasyfikowana została składająca się z graczy z Witkowa drużyna Kop-Cup, która wygrała w bezpośrednim pojedynku.

Klasyfikacja końcowa turnieju open

1.Rysbud Amatorzy Pleszew

2.Kop-Cup

3.Materiały Budowlane Andrzejewski

4.Tiki Taka

5.Eka Fokus Żegocin

6.Oskp

Organizatorzy turnieju - Wrzesińskie Towarzystwo Piłki Nożnej w Futsalu oraz Gmina Września przewidzieli także zawody dla dzieci. Pierwotnie zakładano, że będą one przeprowadzone zarówno w piątek jak i niedzielę. Okazało się, że dla zgłoszonych drużyn wystarczy przeprowadzić tylko zawody piątkowe. Organizatorzy dla dzieci przygotowali także grilla, popcorn i dmuchaną zjeżdżalnię.

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

22:05 29-07-20180 0