„Pierwsza Gwiazda” zabłysła w Kołaczkowie

Łzy wzruszenia, radość i zachwyt towarzyszyły publiczności zgromadzonej na niezwykłym koncercie świątecznym „Pierwsza Gwiazda”, który odbył się w poniedziałkowy wieczór w sali sesyjnej Urzędu Gminy w Kołaczkowie.

kultura 12:15 19-12-2017 1

Podczas koncertu Chór Od Wielkiego Święta (Il Coro Della Grande Fiesta) wraz z instrumentalistami i solistami, wykonał m.in. utwory z płyty „Kolędy Świata” zespołu TGD –  jednego z najbardziej znanych zespołów wykonujących muzykę chrześcijańską w Polsce. Między utworami wyświetlone zostały krótkie filmy, w których mieszkańcy gminy Kołaczkowo oraz księża opowiadali o tym, czym jest dla nich Boże Narodzenie. Ponadto na scenie wystąpiła młodzież, pod opieką Joanny Wojciuch, która zaprezentowała kilka scenek teatralnych o tematyce świątecznej. Teresa Waszak – wójt gminy Kołaczkowo, która pomogła zorganizować przedsięwzięcie, nie kryła wzruszenia w krótkiej przemowie po koncercie:

Jestem przekonana, że dzisiejszy wieczór i ten występ wprowadził nas wszystkich w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Jesteśmy przepełnieni muzyką, kolędą i życzeniami.

Głównym pomysłodawcą i organizatorem koncertu był Adam Korzeniewski (dyrygent, klawisze, wokal). Na scenie wystąpili także: Magdalena Tamborska (wokal), Nina Waszak (wokal), Szymon Tamborski (wokal, saksofon), Krzysztof Jasiński (gitara basowa), Sławomir Jasiński (gitara akustyczna), Jan Jasiński (perkusja), oraz chór w składzie: Jagoda Haremska, Małgorzata Haremska, Honorata Konczalska, Jolanta Machyńska, Agnieszka Urbańska, Grzegorz Jóźwiak, Jarosław Staszak. Największy zachwyt wzbudziły dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kołaczkowie, które wystąpiły z zespołem w kilku utworach.

Wwinfo profile thumb

Jakub Liberkowski

12:15 19-12-2017 1