Pielgrzymka na Jasną Górę inna niż wszystkie do tej pory

Tegoroczna Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę odbędzie się, natomiast w zupełnie innej niż dotychczas formie. 

społeczeństwo 20:38 27-07-20203 0

Wszyscy pragnący wziąć udział w tegorocznej pielgrzymce mogli zapisać się tradycyjnie do wybranej przez siebie grupy promienistej czy kolorowej. Po uiszczeniu opłaty otrzymali symboliczny pakiet pielgrzyma. Teraz za pomocą strony internetowej będą mogli śledzić poszczególne etapy drogi, a także otrzymywać materiały formacyjne. Każdego dnia w wybranych kościołach archidiecezji o godz. 20.00 sprawowana będzie dla nich eucharystia oraz Apel Jasnogórski.

Na szlak wyruszy tylko jedna grupa składająca się z pełnoletnich reprezentantów poszczególnych grup. Dbając o bezpieczeństwo pielgrzymów, każdego dnia pielgrzymki wędrować będą pątnicy innych grup (dwóch przewodników oraz po trzech przedstawicieli danej grupy). Wybór delegacji grupy leży po stronie przewodnika, natomiast etapy trasy zostały przydzielone grupie w drodze losowania.

Pielgrzymka wyruszy z Gniezna 29 lipca trasą grup kolorowych. Rozpocznie się mszą św. sprawowaną w katedrze o godz. 8.00. Do wspólnej modlitwy u grobu i relikwii św. Wojciecha zaproszeni są przewodnicy i przedstawiciele wszystkich grup promienistych i kolorowych.

Wejście na Jasną Górę odbędzie się 6 sierpnia. Ostatni etap pielgrzymki przejdzie we wspólnocie przedstawicieli wszystkich grup. Liczba pątników uzależniona będzie od liczby osób mogących wejść do kaplicy Matki Bożej, gdzie o godz. 13.30 sprawowana będzie eucharystia na zakończenie pielgrzymki. Bezpośrednio przed mszą nastąpi złożenie pielgrzymkowego krzyża i wejście przed Obraz Matki Bożej Częstochowskiej. 

Pielgrzymka w Pyzdrach w 2019 r.

Thumb grobelny 1

Sławomir Grobelny

20:38 27-07-2020