Pięciu neoprezbiterów zostało wyświęconych. Jeden z nich niedługo trafi do parafii w Nekli

Ks. Ryszard Trzaskawka, jeden z neoprezbiterów został mianowany nowym wikariuszem w parafii św. Andrzeja Apostoła w Nekli.

społeczeństwo 17:47 30-05-20204 6

Jak czytamy na stronie Archidiecezji Gnieźnieńskiej, nowi księża to: ks. Marcin Kąkol z par. św. Jadwigi Królowej w Inowrocławiu, ks. Michał Owczarczak z par. św. Marcina w Pawłowie, ks. Adam Piechowiak z par. św. Wita w Rogoźnie, ks. Jakub Siutkowski z par. MB Szkaplerznej w Golinie oraz ks. Ryszard Trzaskawka z par. bł. Michała Kozala w Gnieźnie. Dzisiaj (30 maja) przyjęli oni święcenia kapłańskie.

- Miejcie zawsze przed oczyma przykład Dobrego Pasterza! Przez miłość zdobędziecie ludzi dla Boga. Przez miłość zespolicie ich między sobą. Nie pokazujcie więc swej władzy i nie próbujcie straszyć. Nie używajcie groźnych słów i nie wypowiadajcie przekleństw. Miłujcie i służcie wszystkim, a będziecie odpowiadać najgorętszym pragnieniom współczesnego człowieka” – mówił arcybiskup Wojciech Polak.

Ks. Ryszard Trzaskawka (w środku) jest jednym z pięciu nowo wyświęconych księży

W niedzielę 31 maja neoprezbiterzy odprawią mszę świętą prymicyjną w swoich rodzinnych parafiach, a niebawem rozpoczną posługę jako wikariusze w parafiach, do których zostaną posłani. Prawdopodobnie ks. Ryszard Trzaskawka będzie wikariuszem nekielskiej parafii od początku lipca. Zastąpi ks. Waldemara Czarneckiego.

Fot. Archidiecezja Gnieźnieńska

Thumb jagie%c5%82a

Radosław Jagieła

17:47 30-05-2020