Pewna wygrana Płomienia z rezerwami Victorii

Pierwsza połowa derbowego pojedynku Płomienia z rezerwami Victorii okazała się bezbarwna i mało porywająca. Po przerwie swoją dominację na boisku neklanie udokumentowali zdobyciem czterech bramek.

piłka nożna 20:35 14-09-20200 0

Pierwsza połowa sobotniego meczu nie porwała kibiców swoim poziomem. Oba zespoły nie forsowały zbytnio tempa, a przede wszystkim nie stwarzały zagrożenia pod bramką przeciwnika. Można było odnotować dwie okazje strzeleckie. Obie należały do gospodarzy. W 30. min po dograniu Patryka Malingera Patryk Maciejewski z kilku metrów posłał futbolówkę nad bramką. Kilka minut później po dośrodkowaniu na długi słupek Norbert Szklarz trafił futbolówką w boczną siatkę bramki wrześnian.

Po przerwie neklanie zaczęli kontrolować boiskowe wydarzenia obejmując w 51. min prowadzenie. Piłkę w polu karnym otrzymał Maciejewski. Po ograniu jednego z wrzesińskich obrońców umieścił futbolówkę tuż przy słupku w bramce. Sześć minut później na 2:0 w sytuacji sam na sam z bramkarzem podwyższył chwilę wcześniej wpuszczony na boisko Adrian Matysiak. Ten sam zawodnik wykorzystując asystę od Marcina Walkowiaka w 60. min podwyższył na 3:0. Wynik meczu na 4:0 ustalił w 75. min Maciejewski trafiając do bramki z bliska po podaniu Malingera.

- Doświadczenie i siła fizyczna były po naszej stronie. Chociaż czuliśmy do przeciwnika respekt to byliśmy pewni swoich możliwości. W meczu udało nam się wykorzystać większość sytuacji bramkowych, które wypracowaliśmy – oceniał trener Płomienia Bartłomiej Figas.

Płomień Nekla zagrał w składzie: Dzwoniarkiewicz – Depczyński (55. Kuzyk), Łuczak, Grzegorczyk, Domżalski (75. Stróżyna) – Miśkowiak, M. Walkowiak, Szklarz, Janicki (55. Matysiak), Malinger – Maciejewski (85. Woźniak)

Klasa okręgowa, Płomień Nekla – Victoria II Września 4:0 (0:0))

20:35 14-09-2020