Pech Warty. Pyzdrzanie nie zasłużyli na porażkę

W czasie pierwszej połowy meczu goście wykazali się stuprocentową skutecznością wykorzystując błędy indywidualne popełniane przez piłkarzy Warty. Po przerwie pyzdrzanie pomimo tego, że posiadali przewagę optyczną w polu nie potrafili skutecznie zakończyć swoich akcji.

piłka nożna 17:38 26-10-20200 0

W 14. min po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego stuprocentowej okazji strzeleckiej dla Warty nie wykorzystał Bartłomiej Sodkiewicz. Kilka minut później będący na dogodnej pozycji ten sam zawodnik został w porę zablokowany przez obrońcę Czarnych. W 35. min goście na bramkę zamienili swoją pierwszą okazję strzelecką. Po wrzucie z autu gracz Czarnych przejął zbyt krótko wybitą piłkę trafiając z bliska do bramki Warty. W 40. min goście skorzystali z zagapienia się graczy gospodarzy przy ustawianiu muru zaskakując nieprzygotowanego do interwencji w bramce Patryka Cierzniaka. Na chwilę przed zejściem do szatni ponownie szansę do zdobycia gola dla miejscowych miał Sodkiewicz.

Od początku drugiej części meczu gospodarze zaczęli odrabiać straty. W 51. min po uderzeniu piłki z rzutu wolnego do stanu 1:2 doprowadził Artur Giżewski. Chwilę po tym w sytuacji sam na sam z bramkarzem Czarnych gola nie udało się zdobyć ani Giżewskiemu, ani Łukaszowi Mochowi. W 68. min pyzdrzanie doprowadzili do wyrównania. Pojedynek jeden na jeden z bramkarzem przyjezdnych wygrał Ł. Moch. Pięć minut później futbolówka uderzona przez Mikołaja Plichtę, która po drodze odbiła się od obrońcy gości nieznacznie przeszła obok bramki Czarnych. W 81. min gracz gości nie trafił do bramki pyzdrzan uderzając piłkę z 5. metrów. Gol stanowiący o przegranej gospodarzy padł w 85. min. Po faulu Tomasza Majchrzaka goście na bramkę zamienili przyznany za to rzut karny.

Warta Pyzdry zagrała w składzie: Cierzniak (46. Kruszyna) – Grabowski (46. Ł. Moch), T. Markiewicz, Frontczak, Garbaciak – N. Moch - Grzelewski (79. Majchrzak), Pera (46. Plichta), Giżewski (76. Szuba), Twardy – Sodkiewicz

Klasa okręgowa, Warta Pyzdry – Czarni Ostrowite 2:3 (0:2)

17:38 26-10-2020