Patriotycznie i charytatywnie. Night Runners Września dla chorej wrześnianki

Biegacze z Night Runners Września wraz z przyjaciółmi uczcili 102. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Przy okazji zasilili zbiórkę dla Małgosi Żuczek, wrześnianki, która walczy z ciężką chorobą. 

Pomagamy 23:27 27-12-20202 0

27 grudnia 1918 roku to ważna data dla mieszkańców naszego regionu. Tego dnia w Poznaniu wybuchło zwycięskie Powstanie Wielkopolskie. Co roku w rocznicę tego wydarzenia odbywały się uroczystości patriotyczne i imprezy przypominające wydarzenia sprzed ponad stu lat. W grudniu we Wrześni organizowano też Bieg im. Bohaterów Powstania Wielkopolskiego. W tym roku wszystko wygląda inaczej. Ze względu na pandemię wydarzenia zostały odwołane. Mieszkańcy niezmiennie pamiętają jednak o historii.

Tradycję biegową podtrzymali członkowie grupy Night Runners Września, którzy 27 grudnia zorganizowali kameralny bieg leśny w okolicy Babskich Jezior. Udział w nim wzięli także fani morsowania. 

Po biegu uczestnicy zrobili sobie pamiątkową fotkę z powstańczą flagą podpisując ją „Cześć i chwała Bohaterom”. 

Zamiast wpisowego organizatorzy postanowili zebrać pieniądze na rehabilitację Gosi Żuczek, wrześnianki, która w czerwcu tego roku na skutek wirusowego zapalenia mózgu zapadła w śpiączkę. Udało się zgromadzić ponad 600 zł. 

Pieniądze zasiliły internetową zbiórkę, której celem jest opłacenie turnusu rehabilitacyjnego w specjalistycznym ośrodku PCRF Votum w Krakowie.

Zbiórkę dla Gosi można wesprzeć TUTAJ.

Dodajmy, że to nie jedyna okołoświąteczna inicjatywa charytatywna biegaczy. Przed Wigilią „runnersi” pomogli przygotować paczki dla dzieci z ośrodka wychowawczego w Gnieźnie, a także wsparli akcję pomocy potrzebującym rodzinom pod hasłem „Wrzesiński Gwiazdor”.

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

23:27 27-12-2020