Partyjny spór i przepowiednie na wrzesińskim spotkaniu z Januszem Korwin-Mikkem

Późne ogłoszenie informacji o spotkaniu z szefem partii Wolność we Wrześni, sprawiło, że nie było na nim tłumów, ale mimo to wcale nie było nudo.

aktualności 15:33 28-09-2018 14

Spotkanie z Januszem Korwin-Mikkem odbyło się w piątek 28 września we Wrzesińskim Ośrodku Kultury. Prezesowi partii Wolność towarzyszył Grzegorz Wierzbicki, szef regionu wielkopolskiego. Do WOK-u przyszło zaledwie dziesięć osób, jednak były w tym gronie osoby chętne do reaktywacji działalności partii we Wrześni. Wkrótce może więc powstać nowe wrzesińskie koło Wolności.

Wizyta była oczywiście związana ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi. Panowie poinformowali, że Wolność wystawia w całej Polsce ponad 500 osób do sejmików i ponad 200 osób do rad miast oraz na wójtów i burmistrzów. Nie dotyczy to jednak stanowisk w naszym powiecie, tu będziemy mogli głosować jedynie na „sejmikowych” kandydatów Wolności.

– Poprzez sejmiki i rady chcemy patrzeć władzy na ręce, czyli kontrolować to, jak władza wydaje, czy raczej rozkrada publiczne pieniądze. To jedyne co możemy zrobić – wyjaśnił Janusz Korwin-Mikke, dodając, że jego zdaniem już niedługo i tak skończą się dotacje z Unii Europejskiej.

– Brexit nie jest wyjątkiem, unia się sypie, coraz więcej krajów ma jej dość. Niedługo wszędzie w Europie będą wygrywać ugrupowania eurosceptyczne. Nasza partia stara się już dostosować do tej rzeczywistości. Ale póki co mamy wybory samorządowe – stwierdził.

Wśród uczestników spotkania był Sebastian Michalak, były wrzesiński członek partii Wolność, który obecnie startuje w wyborach z listy Kukiz’15. Młody działacz wdał się w spór z J. Korwin-Mikkem na temat przyczyn rozpadu lokalnych struktur Wolności. Więcej na ten temat napiszemy w najbliższym wydaniu „Wiadomości Wrzesińskich”.

Dodajmy tylko, że po spotkaniu Janusz Korwin-Mikke udał się do ratusza w odpowiedzi na zaproszenie Tomasza Kałużnego. Burmistrz zaczynał swoją polityczną karierę w Unii Polityki Realnej, dawnej i największej partii J. Korwina-Mikkego. 

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

15:33 28-09-2018 14