Para piwnicznych złodziei zatrzymana na ulicy. Grozi im 10 lat więzienia

Dwoje mieszkańców Wrześni okradało piwnice w blokach. Brali wszystko co miało jakąkolwiek wartość. W końcu wpadli. Teraz grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

na sygnale 13:06 10-09-20200 2

W ostatnim tygodniu tegorocznych wakacji do Komendy Powiatowej Policji we Wrześni wpłynęło kilka zgłoszeń dotyczących włamań do piwnic na terenie wrzesińskich osiedli. Działania sprawców nie były ukierunkowane na konkretne rzeczy, ponieważ kradli wszystko co mogli później sprzedać. Łupem złodziei padły na przykład: wkrętarki, żelazka, sprzęt wędkarski, opony, skrzynki narzędziowe, fotele turystyczne oraz rower. Wartość strat poniesionych podczas dotychczas zgłoszonych ośmiu włamań, to ponad 9200 zł.

– Podczas prowadzonego przez policjantów pionu kryminalnego rozpracowania, wytypowano osoby, które mogły tego dokonać – mówi Adam Wojciński, rzecznik wrzesińskiej policji. – To sprawiło, że 3 września o godz. 13.30 na ul. Wrocławskiej we Wrześni doszło do zatrzymania 36-latka, kierującego w tym czasie fordem C-max. Podróżowała z nim 32-letnia mieszkanka Wrześni, która także została zatrzymana jako współuczestnicząca we włamaniach – dodaje rzecznik.

Po zgromadzeniu całego materiału dowodowego zatrzymanym zostało postawionych osiem wspólnych zarzutów kradzieży z włamaniem. Dodatkowy zarzut, dotyczący kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, otrzymał 36-letni kierowca forda, który 3 września miał 1,5 promila alkoholu we krwi.

Według obowiązujących przepisów parze grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. A to nie koniec.

– Sprawa ta jest rozwojowa i nie wykluczamy kolejnych zgłoszeń od innych pokrzywdzonych – dodaje Adam Wojciński.

DOT

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

13:06 10-09-2020