Otwarto koperty w przetargu na nową studnię. Oferty są korzystne ale powody do radości są przedwczesne

Kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej w Miłosławiu Szymon Przybylski w poniedziałek 16 lipca otworzył koperty z ofertami w przetargu na budowę studni głębinowej na terenie Czeszewa-Bud.

samorząd 13:39 16-07-2018 4

W sumie złożono w nim cztery oferty. Najtańsza opiewa na 291 141 tys. zł, a najdroższa na 393 600 zł. Pozostałe dwie oferty złożono na kwotę 317 648 zł i 333 050 zł. Przypomnijmy, że radni na inwestycję zapisali w budżecie 395 000 zł. Oznacza to, że w przypadku wybrania najkorzystniejszej oferty pojawią się niemałe oszczędności. Niestety póki co to tylko teoria.

– Inwestycja wymaga budowy rurociągu, który połączy studnię ze stacją w Czeszewie. Zdecydowaliśmy się wyłączyć to zadanie z przetargu z uwagi na oszczędności. Chcemy aby to zadanie zrealizował Zakład Gospodarki Komunalnej w Miłosławiu. Póki co nie wiadomo jakie będą to koszty, bo nie ma jeszcze zakupionych materiałów - mówi burmistrz Zbigniew Skikiewicz.

Radni liczą, że pojawią się oszczędności, które będzie można przeznaczyć na utwardzenie ul. Wierzbowej i Leszczynowej (do placu zabaw) w Orzechowie. Otwarcie ofert w tym przetargu nastąpi pod koniec lipca. Przypomnijmy, że póki co na to zadanie zapisano w budżecie 130 tys. zł. Wartość kosztorysowa inwestycji przekracza zaś milion złotych.

– Po zapoznaniu się ze złożonymi ofertami zwołana zostanie sesja i zdecydujemy co dalej. Opcje są dwie: jeśli zaproponowane kwoty okażą się bardzo wysokie to zalecimy urzędowi gminy rozpisanie kolejnego przetargu. Jeśli okaże się, że kwoty są do przyjęcia to dołożymy brakującą sumą. Tak zrobiliśmy m.in. w przypadku przetargu na modernizację ul. 11 Listopada w Miłosławiu. Skąd weźmiemy pieniądze? Dokonamy przesunięć w budżecie gminy, m.in. zrezygnujemy z termomodernizacji urzędu gminy. O takim rozwiązaniu mówiliśmy od początku – czytamy na fejsbukowym profilu Razem dla Gminy Miłosław.

– Mówienie, że na budowie studni będą oszczędności jest przedwczesne. No chyba, że radni chcą aby woda z nowej studni trafiała do Stacji Uzdatniania Wody w Czeszewie za pomocą wiaderek – ironizuje włodarz.

– Jeszcze nie wiadomo ile będzie kosztował zakup potrzebnych materiałów. Prowadzimy wyliczenia - mówi Szymon Przybylski, kierownik ZGK w Miłosławiu.

Nowa studnia ma powstać do końca listopada. Oznacza to, że mieszkańcy południowej części gminy tego lata będą jeszcze mieć problemy z kranówką.

Thumb 20170528 165212

Łukasz Różański

13:39 16-07-2018 4