Oto jak wyskakaliśmy wszystkie nasze problemy w Jump World Września

Jak w każdej pracy, także w „Wiadomościach Wrzesińskich” zdarzają się nam mniejsze i większe konflikty czy problemy. Przypadkiem znaleźliśmy doskonały sposób na ich całkowite rozładowanie!

patronat 13:59 10-12-20180 4

Sposobem tym okazał się kilkugodzinny pobyt w Jump World Września, parku trampolin, który od niemal roku działa przy ul. Sikorskiego 21, tuż obok marketu JYSK. Przyznajemy, że zaproszenie na wizytę przyjęliśmy z ostrożnym entuzjazmem. Trampoliny kojarzyły się nam raczej z rozrywką dla dzieci, a nie dla osób w średnim wieku. Okazało się jednak, że skakać każdy może!

Zwłaszcza, gdy na „dzień dobry” otrzymuje się fachową pomoc od sympatycznych i wyrozumiałych instruktorów.

Później dziękowaliśmy sobie, że przyłożyliśmy się prowadzonej przez nich rozgrzewki. To pozwoliło nam uniknąć kontuzji i znacznie ograniczyło bóle mięśni następnego dnia. Zniwelować do zera się ich nie dało. Co nam uświadomiło, że zasiedzieliśmy się za biurkami…

Specjalnie dla nas ekipa Jump World Września przygotowała łagodną wersję tzw. Jump Kozaka, czyli punktowanych rozgrywek w różnych dyscyplinach. A więc cała nasza wizyta została doprawiona pikantnym smaczkiem rywalizacji.

Zaczynamy od siatkówki na trampolinach z ogromną piłką. Idzie nam kiepsko, właściwie tylko przebijamy bez rozgrywek między sobą, ale i tak zabawa jest świetna.

Następnie próbujemy sił w nieprzerwanym skakaniu z jednej trampoliny na drugą. Upadki są częste, ale zupełnie bezbolesne, więc sprawiają frajdę wszystkim, nawet upadającym. Trochę spokojniej jest na strefie koszykówki oraz na slack-line, czyli na taśmie nad basenem z gąbkami.

Na finał Jump Kozaka dostajemy największego kopa – wyżywamy się w pojedynkach „gladiatorów”! Nie ma chyba lepszego sposobu na rozładowanie napięć pomiędzy pracownikami, niż okładanie się wielkimi wałkami i obrzucanie gąbkami! Specjalne pomieszczenie do tego powinno być w każdej firmie!

Resztę zarezerwowanego czasu każdy spędza jak i gdzie chce. Ale i tak ponad dwie godziny pobytu nie starczają, żeby spróbować wszystkich atrakcji. Do zaliczenia został nam jeszcze dodgeball, czyli popularny „zbijak”, tor przeszkód i strefa akrobacji, nie wspominając o cymbergaju. 

Po wszystkim nasze recenzje są wyjątkowo zgodne:

– Na początku byłam przerażona, bo usłyszałam słowo „rozgrzewka”, a to jak powtórka z wuefu, którego nie wspominam najlepiej. Okazało się jednak, że rozgrzewka jest do przeżycia, a na trampolinach może bawić się świetnie nawet ktoś z tak ujemną kondycją fizyczną jak ja – przyznaje Anna Tess Gołębiowska, dziennikarka zajmująca się m.in. kulturą i oświatą.

– Na pewno trampoliny to doskonały trening poprawiający kondycję i samopoczucie. Skaczesz i twój poziom endorfin szybuje. Przy regularnym skakaniu pewnie można zrzucić też zbędne kilogramy – mówi dziennikarka Joanna Lewandowska, która prowadzi m.in. popularną rubrykę „Spacerkiem po Wrześni”.

– To była dobra okazja do powyginania się i przekonania, że istnieją partie mięśni, o których nie mieliśmy pojęcia! A brzuch bolał mnie jeszcze ze dwa dni po tych wygibasach – po części od skakania, ale też od śmiechu – stwierdza Marek Urbaniak, sekretarz redakcji i zastępca redaktora naczelnego „WW”.

– Nie sądziłam, że skakanie na trampolinach daje tak wiele radości i tak ładuje pozytywną energią. Przyznaję się, że po naszej wizycie byłam tam już kilka razy. Namawiam każdego, żeby chociaż raz tego spróbował. Warto! – podsumowuje Katarzyna Stawna, redaktorka odpowiedzialna m.in. za skład gazety i grafikę komputerową.

Dodajmy, że Jump World Września, poza eventami firmowymi, oferuje wiele innych tematycznych imprez. Są to m.in. zajęcia rodzinne i szkolne czy imprezy urodzinowe z popularnymi postaciami, takimi jak Batman czy Picachu. Całą szczegółową ofertę Jump World Września, wraz z cennikiem i danymi kontaktowymi, można znaleźć TUTAJ. Redakcja „Wiadomości Wrzesińskich” poleca!

PS.

Przypominamy o konkursie plastycznym dla dzieci pt. "Mój wymarzony prezent", w którym można wygrać wejściówki do Jum World Września.

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

13:59 10-12-2018