Ostro na spotkaniu z wojewodą. „Pan bajdurzy” – usłyszał Zbigniew Hoffmann

Burzliwy przebieg miało wtorkowe spotkanie mieszkańców z wojewodą wielkopolskim Zbigniewem Hoffmannem.

na sygnale 20:56 08-10-20198 29

Wojewoda, który jest „jedynką” Prawa i Sprawiedliwości w okręgu konińskim przyjechał na spotkanie z mieszkańcami do Miłosławskiego Centrum Kultury. Na sali pojawiło się około 20 osób, w tym burmistrz Miłosławia Hubert Gruszczyński i jego poprzednik Zbigniew Skikiewicz.

Zbigniew Skikiewicz i Hubert Gruszczyński

Zbigniew Hoffmann zachęcał przybyłych do wzięcia udziału w zbliżających się wyborach parlamentarnych.

– Namawiajcie rodziny, kolegów i koleżanki do pójścia na wybory. Sondażami ich jeszcze nikt nie wygrał. Każdy wynik w wyborach jest możliwy – mówił.

Zbigniew Hoffmann

Przestrzegał, że po dojściu opozycji do władzy sztandarowe programy socjalne rządu Prawa i Sprawiedliwości mogą zniknąć. Wojewoda skrytykował również ostatnią wypowiedź byłego prezydenta Lecha Wałęsy, który na niedzielnej konwencji Koalicji Obywatelskiej zmarłego Kornela Morawieckiego nazwał „zdrajcą”.

– Takie słowa wypowiedziane dzień po pogrzebie są trudne do opisania. To barbarzyństwo. Pan Kornel był człowiekiem prawym. Nie był zainteresowany karierą osobistą. Walczył dla Polski – mówił Z. Hoffmann.

Spotkanie miało spokojny przebieg do czasu, kiedy o głos poprosiła Łucja Tomczak. Mieszkanka Wrześni nie ukrywała rozczarowania, że Z. Hoffman podczas kampanii wyborczej nie znalazł czasu na spotkanie z wrześnianami. Nie ukrywała również, że ma żal do niego o to, że nie zdecydował się wygasić mandatu burmistrzowi Wrześni Tomaszowi Kałużnemu. Po jej słowach rozpętała się burza. Zebranie przerwano, a mieszkańców poinformowano, że wojewoda musi już jechać na spotkanie do Konina.

Łucja Tomczak

– Przez pół godziny pan bajdurzył (opowiadanie głupstw – przyp. red.), a gdy się pojawiają ważne pytania to pan wyjeżdża – mówił do wojewody jeden z przybyłych.

Uczestnicy spotkania zaczęli się też kłócić między sobą.

– Proszę podziękujcie panu wojewodzie za to, że przyjechał do Miłosławia – apelował Andrzej Kolecki.

– Podziękować? Może jeszcze padnę na kolana? – odpowiedział mu Krzysztof Hybza.

Więcej o spotkaniu napiszemy w piątkowym wydaniu „Wiadomości Wrzesińskich”. 

Thumb 64861016 2494978670553670 5517157221407916032 o

Łukasz Różański

20:56 08-10-2019