Osiem kolejek bez punktu. Sparta-Sklejka pokonana przez Meblorza Swarzędz

Po raz ostatni piłkarze Sparty-Sklejki mogli cieszyć się z punktów zdobytych w czwartej kolejce z Orlikiem Miłosław. Od tego momentu orzechowianie mają zerowy dorobek, którego nie poprawił mecz z Meblorzem Swarzędz.

piłka nożna 18:38 28-10-20190 0

W początkowy fragmencie meczu z Meblorzem piłkarze Sparty-Sklejki radzili sobie całkiem nieźle. W 18. min po strzale zawodnika Meblorza z 10. metrów piłka odbiła się od Bartosza Sypniewskiego wpadając do bramki orzechowian jako gol samobójczy. Już dwie minuty później miejscowi wyrównali. Po przerzucie Kornela Witczaka sytuację sam na sam z bramkarzem gości wykorzystał Robert Szymczak. W 30. min goście ponownie objęli prowadzenie wykorzystując rzut karny przyznany za zagranie ręką przez Marcina Miśkiewicza. Po stracie drugiego gola dwukrotnie sytuację orzechowian mógł poprawić Witczak. Niestety gracz Sparty-Sklejki dwukrotnie nie zdołał wykorzystać sytuacji sam na sam z bramkarzem. W końcówce pierwszej połowy przyjezdni osiągnęli znaczną przewagę, którą udokumentowali podwyższeniem wyniku na 3:1 w 40. min.

Po przerwie piłkarze Meblorza całkowicie panowali już nad boiskowymi wydarzeniami. Orzechowianie grali chaotycznie opadając coraz bardziej z sił. W 50. min po stracie piłki przez gospodarzy w strefie środkowej boiska gracz Meblorza zdobył gola w sytuacji sam na sam z Radosławem Rybką. 10. min później goście skorzystali z kolejnego prezentu jakim było podanie Sypniewskiego do ich napastnika podwyższając na 6:1. Ostatnia bramka w tym meczu padła w 75. min. Zawodnik przyjezdnych trafił do bramki Sparty-Sklejki po uderzeniu piłki z rzutu wolnego z 20. metrów.

Sparta-Sklejka zagrała w składzie: Rybka – Weinert, Miśkiewicz, Sypniewski, Kubacki – Szymczak (65. Dudek), Pawlak, Kozerski (65. Matuszak), Królak – Witczak, Szewczyk (75. Kasprzak)

Klasa okręgowa, Sparta-Sklejka Orzechowo – Meblorz Swarzędz 1:7 (1:3)

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

18:38 28-10-2019