Osiedle Starczanowskie w Nekli – atrakcyjna alternatywa dla wymagających

Oto osiedle bez ciasnoty i niedoróbek, z windami, placem zabaw i wspólnym zakątkiem grillowym. W wysokim standardzie, a przy tym z przystępnymi cenami.

gospodarka 12:59 13-08-20208 0

ARTYKUŁ PARTNERSKI

Osiedle Starczanowskie, które powstaje na obrzeżu Nekli, to cztery czterokondygnacyjne bloki w otoczeniu pól, łąk i lasów. W sumie 121 mieszkań o powierzchni od 30 do 70 mkw. Jeden już sprzedany budynek zostanie oddany do końca tego roku, a kolejne, w których wolnych mieszkań ubywa – do 2025 r.

Osiedle buduje znana nekielska, rodzinna, firma Piotrowscy, która w przyszłym roku świętuje imponujące 60-lecie działalności na rynku materiałów budowlanych. Przez lata zaopatrywali innych deweloperów, aż w końcu sami zaczęli budować.

Założycielem firmy jest senior rodu Józef Piotrowski, który do chwili obecnej zarządza firmą wraz z synami, Adamem oraz Marcinem Piotrowskim. W prowadzeniu firmy pomagają również żony współwłaścicieli, Agnieszka oraz Jolanta Piotrowskie. Od niedawna do zespołu dołączyła również młodsza córka Adama Piotrowskiego, Zofia Piotrowska (na zdjęciu wraz z ojcem).

– Oddaliśmy już ponad sto mieszkań bez choćby jednej reklamacji. I tego będziemy się trzymać. Firmujemy nasze wyroby i budowy swoim nazwiskiem, dlatego zależy nam na wysokiej jakości. Większość materiałów mamy z własnej wytwórni – zapewnia Adam Piotrowski, który odpowiada za obszar deweloperski w rodzinnej firmie.

– Jako jedyni w szerokiej okolicy budujemy z pustaka keramzytowego, który bije na głowę inne materiały – dodaje Agnieszka Piotrowska.

– Keramzyt, który „przyszedł” do nas z krajów skandynawskich, świetnie trzyma ciepło, przez co zmniejsza koszty ogrzewania. W przeciętnym 55-metrowym mieszkaniu z keramzytu nasi klienci płacą za ogrzewanie średnio 70 zł miesięcznie. Poza tym keramzyt doskonale tłumi dźwięki, znakomicie zatrzymuje wilgoć, a także „oddycha” dzięki wysokiej paroprzepuszczalności. Słowem, z keramzytu buduje się na pokolenia – podsumowuje Adam Piotrowski.

Ściana z pustaka kermazytowego

Poza wysoką jakością murów na Osiedlu Starczanowskim w standardzie otrzymujemy windy, rolety, stal nierdzewną, mocne szkło oraz monitoring. Piotrowscy przymierzają się też do fotowoltaiki dla zasilania części wspólnych osiedla. To pozwoli mieszkańcom zaoszczędzić na opłatach.

Z kolei na życzenie klienta i za dopłatą deweloper może zrobić ogrzewanie podłogowe, zainstalować klimatyzację, przestawić ścianki działowe czy zmienić układ instalacji elektrycznych i sanitarnych. Warto zaznaczyć, że pomiędzy budynkami powstanie sporty plac zabaw dla dzieci, a obok niego „plac zabaw dla dorosłych”, czyli... zakątek grillowy!

– To rozwiązanie świetnie sprawdziło się już na dwóch wybudowanych przez nas osiedlach w Nekli: Ogrodowym oraz AMP Centrum – dodaje A. Piotrowski.

Wszystko to dostępne jest przy cenach najniższych w okolicy. Obecnie we Wrześni za metr kwadratowy nowego mieszkania zapłacimy średnio 4,4 tys. zł, a na Osiedlu Starczanowskim – 3,9 tys. zł. Jak to możliwe, że jest lepiej, a przy tym taniej?

– Można to pogodzić, trzeba tylko poszukać oszczędności gdzie indziej, np. w logistyce czy obsłudze biurowej, a nie na kliencie. To możliwe, bo sami się zaopatrujemy i sami pracujemy w naszej firmie. Nie jesteśmy tylko od zarządzania – wyjaśnia Adam Piotrowski.

Osiedle Starczanowskie w budowie

Na inne zalety Osiedla Starczanowskiego zwraca uwagę Przemysław Niedźwiedzki, który prowadzi lokalne biuro nieruchomości:

– To osiedle jest świetnie położone. Od centrum Nekli, gdzie można znaleźć wszystko co potrzebne, dzieli je kilkaset metrów. Niewiele dalej jest dworzec PKP, szkoła i przedszkole. Z kolei do Wrześni mamy stąd tylko 10 minut jazdy autem, a do Poznania pół godziny. A przy tym wokoło mamy mnóstwo wolnej zielonej przestrzeni, łatwy dostęp do lasów i gwarancję, że nie pojawi się tu już żadna przemysłowa inwestycja. To jasno wynika z lokalnych przepisów. W dolnych kondygnacjach osiedla pojawią się za to lokale handlowo-usługowe, które pozwolą zaspokoić część potrzeb już na miejscu. Podsumowując, Osiedle Starczanowskie to idealna opcja dla młodych rodzin, ale także świetna okazja dla inwestorów, którzy myślą o wynajmie mieszkań. Mimo nie najlepszej sytuacji na rynku kredytowym, radzę nie zwlekać z zakupem – podkreśla P. Niedźwiedzki.

Dodajmy, że rodzinna firma rozpoczęła również nową inwestycję domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej o podwyższonym standardzie w Nekli przy ul. Małej. Każdy dom będzie miał powierzchnię około 120 mkw, będzie posiadał również garaż oraz ogródek.

Więcej informacji na temat obu inwestycji można znaleźć na stronie nekielskiej firmy: www.piotrowscy-deweloper.pl.

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

12:59 13-08-2020