Orzechowo zawalczyło z „machiną bankowości” o jedyny bankomat we wsi

Bankomat Banku Pekao służy mieszkańcom Orzechowa od ponad 10 lat. W połowie sierpnia wieś obiegła informacja, że z końcem miesiąca zostanie on zlikwidowany. Podjęto natychmiastowe działania, które ku radości orzechowian zakończyły się sukcesem.

aktualności 09:30 09-09-20203 0

W 2,5-tysiecznym Orzechowie jest tylko jeden bankomat. Należy do Banku Pekao, który jeszcze do lipca miał tu swoją placówkę. Wraz z jej zamknięciem pojawiły się problemy z obsługą bankomatu.

– W ostatnim czasie wiele osób z zaniepokojeniem obserwowało to co się z nim działo. Raz działał, raz nie. Nie było w nim pieniędzy bo żeby je uzupełnić musieli przyjechać do nas ludzie z Wrześni, co było dla nich uciążliwe. W końcu, w piątek 21 sierpnia, poinformowano mnie, że maszyna ta ma być zlikwidowana – mówi sołtys Orzechowa Aleksander Warczygłowa. – Dla wielu mieszkańców byłoby to ogromne utrudnienie dlatego nie mogliśmy do tego dopuścić. Zaczęliśmy działać – dodaje sołtys.

Bankomat znajduje się w budynku Sklejki Orzechowo. Kiedy w poniedziałek 24 sierpnia maszyna została wyłączona, a kasety z pieniędzmi zabrane, do akcji wkroczył prezes Sklejek Adam Jasinski. To on wspólnie ze swoim współpracownikiem Jackiem Tokarskim i A. Warczygłową rozpoczęli walkę o bankomat.

– Zetknęliśmy się z wielką „machiną bankowości”, której trzeba było udowodnić, że bankomat w Orzechowie jest potrzebny, a nasza miejscowość to nie tylko punkt na mapie – mówi sołtys.

Rozmowy telefoniczne oraz wymiana mejli nie przyniosły pożądanych efektów, dlatego A. Jasinski, J. Tokarski i A. Warczygłowa pojechali (w czwartek 27 sierpnia) do centrali banku do Łodzi.

Spotkanie z zarządem banku zaowocowało sukcesem. Po długich negocjacjach strony podpisały porozumienie, które gwarantuje pozostawienie bankomatu.

– Bardzo się z tego cieszę, podobnie jak mieszkańcy naszej miejscowości. Dodam, że zgodnie z treścią umowy bankomat ma wznowić działanie do końca tego tygodnia – usłyszeliśmy we wtorek 1 września od Adama Jasinskiego.

DOT

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

09:30 09-09-2020