Orlik wraca na czoło tabeli, miłosławianie wygrywają bardzo trudne spotkanie z Wartą Rumin

Trzy zwycięstwa z rzędu pozwoliły Orlikowi wrócić do grona drużyn ścisłej czołówki ligi. W minioną sobotę miłosławianie nie bez trudu pokonali Wartę Rumin.

piłka nożna 10:33 05-11-2017 1

W całym spotkaniu przewaga optyczna w polu należała do piłkarzy Orlika. Wynik spotkania otwarty został już w 5. min po bardzo ładnej, zespołowej akcji miłosławian. Łukasz Sieczkarek prostopadłym podaniem uruchomił Damiana Szwata, którego zagranie piłki wzdłuż bramki Rumina pozwoliło Waldemarowi Skwirze trafić do siatki z bliska. Chwilę później okazję do podwyższenia rezultatu miał Sieczkarek, który bliski był przelobowania bramkarza Warty. W 30. min miłosławianie mieli wyśmienitą okazję bramkową. Po dośrodkowaniu Łukasza Nowaka Szwat uderzył futbolówkę z bliska zbyt lekko, co pozwoliło jednemu z gości wybić ją z linii bramkowej. Tuż prze zejściem do szatni szansę do doprowadzenia do wyrównania mieli przyjezdni, ale Bartoszowi Perze udało się sparować na rzut rożny piłkę uderzoną z 16. metrów.

Po przerwie milosławianie nadal mieli więcej z gry, ale niewiele z tego wynikało. W 70. min po bezsensownym faulu Marcina Koleckiego goście doprowadzili do wyrównania wykorzystując przyznany im rzut karny. Pięć minut później Orlik zdołał jednak zdobyć gola na wagę meczu. Po dośrodkowaniu Szymona Walkowiaka na 5. metr piłkę w siatce Rumina umieścił Sieczkarek. W końcówce zwycięstwo Orlika mógł jeszcze przypieczętować Maciej Szymorek i Sieczkarek.

- Wygrana cieszy, ale co do jakości gry miałbym jeszcze wiele zastrzeżeń. Musimy jeszcze wiele poprawić w naszej grze, aby poważnie myśleć o miejscu na podium – oceniał trener Orlika Bartosz Darul.

Orlik zagrał w składzie: Pera – Graczyk, Grajek, Pętkowski, I. Piotrowski – Szwat (65. Walkowiak), Siwiak, Skwira (M. Kolecki), Nowak (46. Michalak) – Sieczkarek, Szymorek

Klasa A, Orlik Miłosław – Warta Rumin 2:1 (1:0)

Thumb ww nowacki

Leszek Nowacki

10:33 05-11-2017 1