Orlik nawiązał walkę z liderem z Dobrowa

W wyjazdowym pojedynku z przewodzącą w tabeli Wartą Dobrów miłosławianie przegrywali już różnicą trzech bramek. W końcówce meczu piłkarze Orlika mogli nawet doprowadzić do remisu.

piłka nożna 13:56 18-10-20200 0

Do przerwy przewaga na boisku należała do miejscowych. Zepchnięci do obrony piłkarze Orlika sporadycznie przeprowadzali akcje, po których udawało się im oddawać strzały z dystansu. Gospodarze mieli przynajmniej cztery okazje do zdobycia gola. Wykorzystali tylko jedną obejmując prowadzenie w 20. min.

W pierwszym fragmencie meczu po przerwie nic nie wskazywało na to, aby piłkarze Orlika byli w stanie nawiązać walkę. W 53. min miejscowi po wykorzystaniu sytuacji sam na sam z bramkarzem miłosławian podwyższyli na 2:0. W 70. min po uderzeniu piłki z dystansu Warta prowadziła już 3:0. Od tego momentu nastąpił zryw miłosławian, którzy w bardzo krótkim odstępie czasu mieli cztery stuprocentowe okazje strzeleckie. Szans bramkowych nie udało się dwukrotnie wykorzystać Maciejowi Grajkowi i dwukrotnie Radosławowi Szeferowi. W 80. min Marcin Kolecki za sprawą znakomitego uderzenia piłki z 15. metrów doprowadził do stanu 1:3. W 90. min po dośrodkowaniu Koleckiego piłkę z bliska w bramce Dobrowa umieścił Szefer. Niestety na więcej miłosławianom zabrakło już czasu.

Orlik Miłosław zagrał w składzie: Pera – Łuczak, Pętkowski (50. Grajek), Jerzykiewicz, Kaźmierczak – Szwat, Szuba, Grześkiewicz, Kolecki, Szefer – Maryański (80. Majchrzak)

Klasa okręgowa, Warta Dobrów – Orlik Miłosław 3:2 (1:0)

13:56 18-10-2020