Orlik kończy sezon przegraną w zaległym meczu

Zaległy pojedynek z Czarnymi Ostrowite był ostatnim w tegorocznym kalendarzu piłkarzy Orlika. Niestety po fatalnej pierwszej połowie miłosławianie wrócili do domu z niczym.

piłka nożna 08:18 01-12-20200 0

Na początku spotkania nic nie wskazywało na to, że miłosławianie pierwszą połowę wysoko przegrają. W ciągu pierwszych minut gracze Orlika wykonali kilka dośrodkowań w pole karne Czarnych, ale wielkich korzyści to nie przyniosło. Po przypadkowym zagraniu w 8. min Maciej Grajek stał się autorem gola samobójczego. Kilka minut później miejscowi ponownie zdobyli przypadkową bramkę. Piłka uderzona z dystansu odbiła się przed strzegącym bramki miłosławian Bartoszem Perą kompletnie go zaskakując. W 34. min po trafieniu z 15. metrów w samo okienko bramki Orlika Czarni podwyższyli na 3:0. Pięć minut później po faulu Szymona Markiewicza gospodarze na bramkę zamienili przyznany za to rzut karny. Honorowego gola w tej części gry miłosławianie zdobyli w 45. min. Markiewicz zdobył gola po wcześniejszym minięciu kilku zawodników Czarnych.

W drugiej części gry miłosławianie zaprezentowali się już zdecydowanie lepiej. W 65. min po faulu na Radosławie Szeferze arbiter przyznał Orlikowi rzut karny. Pewnym wykonawcą jedenastki okazał się Grajek. Pilnujący korzystnego wyniku gospodarze nie pozwalali graczom Orlika na stworzenie zbyt wielu okazji strzeleckich. Dopiero w końcówce meczu miłosławianie mogli pokusić się o zdobycie dwóch goli. W 85. min po dośrodkowaniu Łukasza Nowaka i przedłużeniu lotu piłki przez Marcina Pętkowskiego Szefer uderzając futbolówkę z 5. metrów trafił prosto w bramkarza Czarnych. Po dośrodkowaniu Szefera w 89. min z 5. metrów w światło bramki miejscowych nie trafił natomiast Nowak.

Orlik Miłosław zagrał w składzie: Pera – Łuczak, Jerzykiewicz, Pętkowski, Markiewicz – Nowak, Kolecki (46. Grześkiewicz), Grajek, Szefer, Szuba – Maryański

Klasa okręgowa, Czarni Ostrowite – Orlik Miłosław 4:2 (4:1)

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

08:18 01-12-2020