[WOŚP] Orkiestra, która gra w rytmie naszych serc czyli finał we Wrześni

Wrzesiński sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podlicza zebrane pieniądze. Wiadomo już, że mamy 97 153,70 zł !

Pomagamy 13:12 13-01-20190 87

WOŚP we Wrześni rozpoczął się już w sobotę wieczorem od startu 24-godzinnej Sztafety po Światełko do Nieba. 

W niedzielny ranek 150 wolontariuszy wrzesińskiego sztabu ruszyło w teren. Warto wspomnieć, że tak jak w latach ubiegłych Września kwestuje wraz z Kołaczkowem. Pieniądze zebrana na ulicach dwóch miast będą podliczane wspólnie.

Młodzieży zbierającej pieniądze do puszek niestraszne były mżawka i chłód. Z uśmiechami na twarzach mówili, że kwestuje się dobrze, a ludzie są hojni.

- Byłyśmy we wrzesińskim szpitalu. Pacjenci przyjęli nas bardzo miło i chętnie wrzucali datki do puszek - relacjonowały dziewczyny, które spotkałyśmy przy kościele pw. św. Jadwigi. 

W WOK-u od 14.00 do 20.00 odbywały się licytacje, które prowadził niezawodny Piotr „Trąba” Kasprzyk z klubu motocyklowego Born To Ride. Wśród gadżetów były koszulki, bony na usługi, obrazy i książki. 

Chętnych do udziału w aukcjach nie brakowało. Walka była chwilami ostra. Wśród najdroższych gadżetów znalazła się m.in. mała, czerwona stylowa lodówka, która poszła za 1050 zł. Koszulkę z logo WOŚP wylicytowano za 400 zł. 

Między licytacjami na scenie występowali młodzi tancerze, wokaliści i karatecy. W holu odbywała się loteria fantowa i kiermasz. Na stoiskach przygotowanych przez przedszkola oraz stowarzyszenie Amazonek można było kupić dekoracje i ręcznie robioną biżuterię. Były też pyszne pierniczki.

W tym roku do akcji włączyły się wrzesińskie salony fryzjerskie i kosmetyczne. W sali lustrzanej na piętrze stworzono studio urody, w którym układane były fryzury i brody. Panie mogły skorzystać z usług manikiurzystki i wizażystki. Opłaty za usługi wrzucało się do puszek z serduszkami.

Wiadomo już, że wrzesiński sztab zebrał 97153,70 zł. Liczenie cały czas trwa!

Przypomnijmy, że środki z tegorocznej zbiórki zostaną przekazane na sprzęt dla specjalistycznych oddziałów dziecięcych. 

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

13:12 13-01-2019