Operetkowa lista przebojów ze szczyptą humoru i seksapilu

Choć bilety do tanich nie należały, a tematyka nie była najłatwiejsza, to operetkowy Koncert Wiedeński we Wrześni okazał się sukcesem.

kultura 21:39 15-04-2018 5

Wszystko odbyło się w niedzielny wieczór we Wrzesińskim Ośrodku Kultury. Lokalna publiczność stawiła się niemal w komplecie, co nie zdarza się u nas często przy cenie biletów wyznaczonej na 70 zł za sztukę.

Widzów przyciągnął zapewne bogaty program koncertu, na który składały się m.in. najbardziej znane utwory króla walca Johanna Straussa, a także arie i duety z słynnych operetek. Całość została opatrzona szyldem Koncertu Wiedeńskiego i zgodnie z nazwą nawiązywała do renomowanych noworocznych gal w stolicy Austrii.

Na scenie ośrodka kultury wystąpili soliści operowi i kameraliści pochodzący z Wrocławia, którzy na co dzień występują w różnych zespołach, m.in. w Filharmonii Dolnośląskiej i Operze Narodowej.

Artyści zręcznie połączyli klasyczny repertuar z odrobiną kabaretowej rozrywki. Udało im się też nakłonić widzów do wspólnego śpiewania. Koncert zakończył się bisem i owacją na stojąco. 

Poniżej zdjęcia i nagranie pojedynku skrzypka z pianistą. Panowie założyli się o to, kto zagra szybciej.

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

21:39 15-04-2018 5