Oldboje Victorii zwycięzcami organizowanego przez siebie turnieju

Halowy turniej piłki nożnej byli piłkarze Victorii Września zorganizowali już po raz siódmy. Tym razem okazali się niegościnni wygrywając turniej i zgarniając jego główne trofeum.

piłka nożna 16:21 15-12-20190 1

Świąteczny Turniej Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września rozegrano w sobotę, 14 grudnia 2019 r. w hali sportowej SSP nr 6 we Wrześni. Do rywalizacji przystąpiły cztery drużyny oldbojów. Trzy z nich - Lech Poznań, Huragan Pobiedziska i Victoria Września zaprezentowały zbliżony, wysoki poziom. Od nich wyraźnie odstawali gracze Polonii Środa Wlkp., którzy do Wrześni przyjechali tylko w pięcioosobowym składzie. 

Oldboje Lecha Poznań we Wrześni pojawili się po raz siódmy. Brali udział w każdym z turniejów

W pierwszym ze swoich meczów wrześnianie bardzo wysoko pokonali Polonię Środa Wlkp. W drugim pojedynku piłkarze Victorii Przegrywali już 2:5 z Huraganem Pobiedziska, potrafiąc jednak doprowadzić do remisu i zdobyć gola na wagę zwycięstwa w samej końcówce. Wynik ostatniego pojedynku Victorii z Lechem Poznań był walką o zwycięstwo w klasyfikacji końcowej turnieju. Początkowo mecz toczył się nie pomyśli wrześnian, którym dopiero na 2. min przed jego końcem udało się zdobyć gola na 5:5 i obronić zwycięski dla nich remis.

Gracze Victorii dwukrotnie odwracali losy meczu w samej jego końcówce

Po turnieju dokonano jego uroczystego podsumowania, wręczono nagrody za wyróżnienia indywidualne. Najlepszym strzelcem turnieju został reprezentujący Lecha Poznań Jacek Dembiński (9 strzelonych bramek). Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Jarosława Jabłońskiego (Victoria Września), a najlepszym bramkarzem Marcina Staszaka (Victoria Września).

Wyniki meczów

Victoria Września – Polonia Środa Wlkp. 10:0

Huragan Pobiedziska – Lech Poznań 4:4

Victoria Września – Huragan Pobiedziska 6:5

Polonia Środa Wlkp. – Lech Poznań 4:13

Victoria Września – Lech Poznań 5:5

Polonia Środa Wlkp. – Huragan Pobiedziska 2:14

Klasyfikacja końcowa turnieju

1.Victoria Września 3 7 21-10

2.Lech Poznań 3 5 22-13

3. Huragan Pobiedziska 3 4 23-11

4.Polonia Środa Wlkp. 3 0 6-37

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

16:21 15-12-2019