Okopowe święto pełne smakołyków. To była pierwsza taka impreza w Targowej Górce

W sobotę 21 września przy szkole podstawowej w Targowej Górce zorganizowano Okopowe Święto. To nowy pomysł sołtysa miejscowości - Czesława Kozielskiego.

społeczeństwo 10:32 27-09-20190 0

Podczas wydarzenia panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Aktywni Mileszanie” z Targowej Górki nieodpłatnie częstowały przybyłych gości i mieszkańców przygotowanymi potrawami z ziemniaków, buraków, dyni, kapusty i innych roślin okopowych. Przygotowane zostały: bigos, sałatka z buraczka, sałatka z ziemniaków, sałatka z selera, kotlety ziemniaczane, leczo, warzywa, placki ziemniaczane, zupa cebulowa, zupa z dyni, krem z brokułów, kluski szare, gzik, kopytka i placek marchewkowy. Można było również skosztować ziemniaków i kiełbasy pieczonej w ognisku. 

Wydarzenie rozpoczęło się o 15.00 od zabaw dla dzieci. Każde dziecko miało możliwość uczestniczyć w zabawie rzutnej, bieżnej lub w slalomie i za udział otrzymywało słodycz i soczek. Godzinę później swoje funkcjonowanie rozpoczęła super kolejka, która woziła dzieci z rodzicami po okolicznych wioskach. O 17.00 rozpoczął się mecz piłki siatkowej pomiędzy zespołami Orlik Miłosław i Milesza Targowa Górka. Każdy, kto przybył na mecz otrzymał los, który upoważniał do wylosowania gadżetów ufundowanych przez Adama Andrzejewskiego i Jana Przybylskiego

Mecz po dwóch godzinach gry zakończył się wynikiem 3:2 dla gospodarzy. Zawodnicy po zakończeniu pojedynku otrzymali pamiątkowe gadżety ufundowane przez gminę. Pamiątkowe podziękowania otrzymał również sędzia meczu, Marek Tabaczka oraz dbający o oprawę muzyczną: Jan Grzechnik i Waldemar Spychała. Przez cały czas trwania festynu prowadzona była zbiórka na pomoc dla Piotra, zawodnika piłki siatkowej zmagającego się z chorobą nowotworową. Zebrano 680 zł.

Festyn przygotowali i przeprowadzili: Rada Sołecka Wsi Targowa Górka i Mystki, Grupa Odnowy Wsi Targowa Górka, Koło Gospodyń Wiejskich „Aktywni Mileszanie” Targowa Górka i Uczniowski Klub Sportowy „Milesza” Targowa Górka.

Fot. Jan Przybylski

Thumb jagie%c5%82a

Radosław Jagieła

10:32 27-09-2019