Oficjalnie: Marek Gumpert kandydatem na burmistrza Nekli

KWW Inicjatywa Mieszkańców zarejestrowała kandydata na burmistrza Nekli. Będzie nim Marek Gumpert - mieszkaniec Nekielki i aktywny działacz stowarzyszenia Czysta Nekla.

samorząd 20:00 25-09-2018 285

Marek Gumpert był jednym z kilku rozważanych kandydatów. Na giełdzie potencjalnych nazwisk pojawiał się też Jerzy Osypiuk - prezes Nekielskiego Stowarzyszenia Kulturalnego, który ostatecznie jednak nie zamierzał kandydować na najwyższy urząd w gminie.

Gumpert znany jest jako aktywny uczestnik komisji i sesji rady miejskiej. Wielokrotnie zabierał głos w sprawach dotyczących inwestycji, co do których istniało ryzyko znaczącego wpływu na środowisko, m.in. fabryki paliw alternatywnych w Starczanowie i wytwórni pasz w Zasutowie.

W zakresie jego zainteresowań jest partycypacja społeczna, sprawnie działający samorząd i integracja mieszkańców gminy. Jest czynnym działaczem na rzecz zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska. Brał udział w wielu szkoleniach, sympozjach i debatach dotyczących samorządu terytorialnego. Pomimo aktywnej pracy zawodowej stara się znajdować czas na działalność na rzecz naszej małej społeczności. Bierze czynny udział w wielu inicjatywach lokalnych. Nigdy nie działa sam. Współpracuje z sąsiadami, przyjaciółmi i stowarzyszeniami - czytamy w informacji przesłanej przez KWW Inicjatywa Mieszkańców.

Inicjatywa Mieszkańców w najbliższych dniach ma przedstawić program wyborczy. Z informacji uzyskanych od pełnomocnika komitetu, Małgorzaty Mireckiej, wynika że będzie on oparty na pięciu obszarach: najważniejsi są mieszkańcy, efektywna Nekla, nekielska przedsiębiorczość, gmina dobrym miejscem do życia i Nekla przyjazna dla wszystkich. Hasło wyborcze komitetu mieści się w trzech słowach: Razem możemy więcej. 

Pod koniec ubiegłego tygodnia, program wyborczy przedstawił KWW Karola Balickiego. Na stronie www.karolbalicki.pl można zapoznać się z sylwetkami wszystkich kandydatów, znaleźć główne założenia programowe i plan działania dla każdego z sołectw.

Ankieta

Na kogo zagłosujesz w wyborach na burmistrza Nekli?

Warto też wspomnieć, że wybory na radnych odbędą się w 12 okręgach. W trzech okręgach (1, 8, 12) zgłoszony został tylko jeden kandydat. Radnymi zostali: Sławomir Świdurski (KWW Karola Balickiego), Dariusz Raźny (KWW Razem dla Gminy) i Gerard Grzeszczyk (KWW Razem dla Gminy).

Thumb jagie%c5%82a

Radosław Jagieła

20:00 25-09-2018 285