Odpady foliowe odebrane od rolników, łącznie blisko 40 ton

6 i 7 lipca na stadionie zawarciańskim w Pyzdrach przeprowadzono zbiórkę odpadów rolniczych. 

rolnictwo 12:15 11-07-20203 0

Akcja to pokłosie podjętych przez samorząd w ubiegłym roku starań o dofinansowanie przedsięwzięcia ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej , w ramach programu priorytetowego "Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej".

Po zakwalifikowaniu się i podpisaniu umowy rozesłano zapytania ofertowe do firm świadczących usługi w tym zakresie. Spośród nich wybrano firmę Jopek Recykling z Fabianowa w gminie Dobrzyca. W listopadzie ubiegłego roku rozpoczęło się zbieranie deklaracji od rolników, którzy mają odpady rolnicze i chcieliby je zutylizować. Możliwość zgłoszenia tydzień przed zbiórką mieli też ci, którzy nie zrobili tego wcześniej.

Fot. UM w Pyzdrach

- Do programu przystąpiło 113 rolników z terenu gminy, od których odebrano łącznie blisko 40 ton odpadów. Każdy rolnik otrzymał poświadczenie odbioru odpadów od firmy Jopek Recykling. Warunkiem odbioru odpadów było ich posegregowanie oraz oczyszczenie - mówi Dorota Roszak, referent ds. rolnictwa w Urzędzie Miejskim w Pyzdrach.
Thumb grobelny 1

Sławomir Grobelny

12:15 11-07-2020