Od jutra otwiera się przedszkole Bajkowy Świat w Pyzdrach

Po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa od jutra (25 maja) wznowi działalność opiekuńczą przedszkole Bajkowy Świat w Pyzdrach.

oświata 19:14 24-05-20201 0

Ze względu na obostrzenia i reżim sanitarny przedszkole będzie mogło przyjąć tylko część dzieci. Z oferty w pierwszej kolejności będą mogli skorzystać rodzice i opiekunowie pracujący, którzy nie mają możliwości zapewnienia dziecku opieki w domu. Przyjmowane będą tylko dzieci zdrowe oraz z rodzin nie objętych kwarantanną. W placówce zostaną wdrożone nowe procedury i regulaminy według wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego. Na początek będzie uczęszczało dziesięcioro przedszkolaków, podzielonych na dwie grupy. Docelowo placówka będzie mogła przyjąć 45 wychowanków. Dla dzieci, które pozostaną w domu nadal będzie kontynuowany nauczanie zdalne. 

Ze względu braku zainteresowania nie wznowi działalności żadne z przedszkoli gminnych. Nikt nie zdecydował się też posłać dzieci na zajęcia dla klas I-III w szkołach. Wszystkie placówki są jednak przygotowane, by w każdej chwili przyjąć dzieci.  

Ankieta

Czy dobrze, że przedszkole Bajkowy Świat zostanie otwarte?

W wydanym dziś komunikacie do 7 czerwca zostanie przedłużone zamknięcie Niepublicznego Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Pietrzykowie. Decyzja jest odpowiedzią na brak zainteresowania ze strony rodziców. Jednocześnie szkoła informuje, że będą prowadzone od konsultacje dla uczniów klas VIII.

Thumb grobelny 1

Sławomir Grobelny

19:14 24-05-2020