Ochotnicy z Białego Piątkowa pozyskiwali pieniądze i kupowali sprzęt

Trwa okres dorocznych zebrań sprawozdawczych w jednostkach ochotniczych straży pożarnych. W niedzielę 4 lutego zebranie takie odbyło się w jednostce OSP Białe Piątkowo.

samorząd 19:58 07-02-2018 4

W spotkaniu uczestniczyło 31 druhów. To dużo, zważywszy na fakt, że jednostka liczy 52 osoby, w tym 10 kobiet. Z przedstawionego sprawozdania można się było dowiedzieć, że druhowie w ubiegłym roku wzięli udział w 24 akcjach. Najwięcej wyjazdów odnotowano do powalonych drzew (10). Wyjeżdżano też m.in. do pożaru trawy i usunięcia gniazda szerszeni. W działaniach ratowniczo-gaśniczych uczestniczyli: Michał Woźniak, Anna Woźniak, Szymon Szczepaniak, Bartosz Walczak, Mariusz Kowalski, Dawid Walczak i Rafał Lalka.

Podczas zebrania szczegółowo przedstawiono sprawozdanie finansowe. Wynikało z niego, że jednostka miała do swojej dyspozycji w roku minionym 81 328 zł, z czego 51 763 tys. zł pozyskano z różnych programów. Za otrzymane pieniądze kupiono m.in. sprzęt niezbędny w ratownictwie drogowym, czyli tzw. szczęki życia, kombinezon ochronny do usuwania gniazd szerszeni, drabinę teleskopową i latarki.

W planach na ten rok jest założenie w garażu system oddymiającego i zakup umundurowania. Dochody szacowane są na 23 550 zł, ale znając operatywność zarządu mogą one ulec zwiększeniu. Podczas spotkania zapowiedziano, że tym roku po raz kolejny odbędą się zawody w ratownictwie medycznym. Film z ubiegłorocznych zawodów można obejrzeć TUTAJ.

Udział w zebraniu wziął m.in. Komendant Powiatowy PSP we Wrześni Piotr Trawiński, zastępca burmistrza Miłosławia Błażej Pera, przewodniczący rady miejskiej Hubert Gruszczyński, prezes gminny ZOSP RP Andrzej Smentek oraz miejscowy przedsiębiorca Jarosław Ratajczak

Thumb 20170528 165212

Łukasz Różański

19:58 07-02-2018 4