Obwodnica Wrześni na finiszu, a co z planowanym tunelem w Gutowie Małym?

Budowa obwodnicy Wrześni dobiega końca. Tymczasem nasi Czytelnicy pytają, co z tunelem, który miał powstać w Gutowie Małym.

samorząd 11:15 11-08-20207 8

Faktycznie, Urząd Miasta i Gminy we Wrześni w 2017 i 2018 r. na swoim profilu facebookowym i w „Wieściach z Ratusza” informował, że w drugim etapie budowy ma zostać wykopany tunel pod torami. Co zatem się stało, że ten obiekt nie znalazł się w projekcie budowlanym?

– Pomysł budowy tunelu w ciągu ul. Powidzkiej pojawił się w trakcie rozmów z PKP na temat ewentualnego dofinansowania na poziomie 50 proc. planowanego wówczas tunelu na ul. Działkowców – informuje Karol Nowak, wiceburmistrz Wrześni.

– Gdy ogłaszaliśmy przetarg na budowę II etapu wschodniej obwodnicy Wrześni, pod koniec 2018 r., nie mieliśmy potwierdzonego dofinansowania i podpisanej umowy z PKP i w związku z tym nie objęliśmy przetargiem tunelu – dodaje włodarz.

Szacunkowy koszt budowy tunelu wynosił 20–30 mln zł. Zakończenie budowy obwodnicy w Gutowie Małym jest planowane na koniec września, natomiast całości – do końca bieżącego roku.

FIB

Fot. UMiG Września

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

11:15 11-08-2020