„Obudź ze mną moją mamę”. Poruszający apel 11-letniej Kingi

Mam na imię Kinga, mam 11 lat, razem z mamą mieszkamy we Wrześni. To znaczy mieszkałyśmy razem, dopóki moja mama nie zapadła w śpiączkę. Ale to nie jest zwykły sen. Żeby moja mama Gosia się obudziła, potrzebujemy pieniędzy. Zbieramy 100 tysięcy złotych na terapię. W mojej skarbonce jest 124 złote i 15 groszy. Resztę musimy zebrać razem, liczy się naprawdę każdy grosz. Obudź ze mną moją mamę - tak rozpoczyna się apel zamieszczony na stronie internetowej Wybudzamygosie.pl. 

Pomagamy 09:45 27-11-20200 0

Gosia Żuczek, mama Kingi jest dziennikarką, a z wykształcenia ogrodniczką. Jej teksty ukazywały się do niedawna na łamach specjalistycznych magazynów. Bardzo aktywna, zaangażowana w liczne akcje charytatywne, samodzielna w czerwcu zachorowała na zapalenie mózgu wywołane przez wirusa opryszczki. To bardzo rzadkie, niezwykle ciężkie powikłanie. Skutkiem jest śpiączka.

Z lewej: Gosia i Kinga rok temu. Z prawej Gosia w szpitalu

Gosia przebywa obecnie w szpitalu we Wrześni. Jej stan jest ciężki, ale lekarze mówią, że wybudzenie jest możliwe. Niestety, specjalistyczna terapia w wyspecjalizowanym ośrodku wiąże się z ogromnymi kosztami. 

O zdrowie Gosi walczą jej rodzice i córka Kinga, która bardzo tęskni za mamą. Pomagają też przyjaciele i znajomi rodziny.

Z inicjatywy Michała Pliszki powstała właśnie strona z informacjami dotyczącymi akcji pomocowych dla Gosi: Wybudzamygosie.pl.

Gosi można pomóc:

1. Wpłacając pieniądze na zbiórkę na stronie Siepomaga.pl: TUTAJ.

2. Biorąc udział w licytacjach na Facebooku: TUTAJ.

3. Wpłacając pieniądze na konto Fundacji Votum: TUTAJ.

4. Organizując zbiórkę do puszki w swojej firmie, miejscu pracy. Kontakt w sprawie puszek (608 553 179).

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

09:45 27-11-2020