Obława na koziołka w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących

Nietypowy gość odwiedził dziś jedną z wrzesińskich szkół. To koziołek, czyli młody samiec sarny.

aktualności 19:50 12-05-20208 10

Około południa pracownicy Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. gen. dra Romana Abrahama we Wrześni zobaczyli dzikie zwierzę biegające po terenie obiektu. Koziołek nie po raz pierwszy pojawił się w tych okolicach – wcześniej zaobserwowano go m.in. przy ul. Kaliskiej. 

Dyrektor placówki Damian Hoffmann zawiadomił straż miejską, a ta – pracownika wrzesińskiego schroniska. I choć obława na koziołka okazała się trudna, bo młode zwierzę było zdrowe i sprawne, a sarny rozwijają prędkość nawet 60 km/h, to zakończyła się połowicznym sukcesem. Choć nie udało się złapać koziołka i wywieźć go do lasu, to ten opuścił teren szkoły i uciekł na łąkę. Jest więc szansa, że sam znajdzie drogę do domu.

Tutaj prezentowaliśmy akcję ratunkową, gdy koziołek (możliwe, że ten sam) utknął pomiędzy szczeblami barierki.

Ankieta

Czy widziałeś kiedyś sarnę na wolności?

***

OGŁOSZENIA DROBNE do GAZETY (ukażą się w piątek) lub na PORTAL (ukażą się natychmiast) nadasz tutaj.

***

Czytaj „Wiadomości Wrzesińskie” bez wychodzenia z domu! Przypominamy, że nasz tygodnik istnieje też w postaci cyfrowej, więc możecie zapoznać się z najnowszymi informacjami z powiatu wrzesińskiego nawet przebywając w kwarantannie. Cyfrowe wydanie numeru „Wiadomości Wrzesińskich” z 8 maja kupicie tutaj.

Thumb anna tess go%c5%82embiowska fot idzikowski 1

Anna Tess Gołębiowska

19:50 12-05-2020