O zbrodni i zielonych sukienkach z Katarzyną Bondą

Katarzyna Bonda, autorka bestsellerowych powieści kryminalnych spotkała się z czytelnikami we wrzesińskiej bibliotece publicznej. 

kultura 00:53 13-06-20180 5

Spotkanie odbyło się 12 czerwca w ramach projektu Wrzesiński Kalejdoskop Literacki. Katarzyna Bonda opowiedziała o pracy nad książkami, ale też zdradziła nieco szczegółów z życia prywatnego. 

Pisarka przez wiele lat grała na fortepianie. Nie zrobiła jednak muzycznej kariery, bo spalał ją stres przed występami. 

- To przez charakter. Nie potrafiłam błyszczeć na scenie. Pamiętam jak siedziałam w amfiteatrze, w rodzinnej Hajnówce i płakałam z wściekłości. Postanowiłam sobie, że już nie zagram na fortepianie. Wyjadę z mojej miejscowości, nigdy tam nie wrócę i będę miała bardzo ciekawe życie - wspominała. 

Została pisarką tworzącą wielowątkowe powieści kryminalne z rozbudowanym wątkiem społecznym. 

 - Pisanie mnie pochłania. Zapominam o wszystkim. Czasem kończę jakąś scenę i nagle orientuje się, że jest 3.00 w nocy, a ja nic przez cały dzień nie jadłam - opowiadała. 

Autorka mówiła nie tylko o pasji pisania, ale też czytania. Miłość do książek zaszczepiła swojej córce. - Jak jedziemy na wakacje to najpierw pakujemy książki. Córka, podobnie jak ja,  wszędzie zabiera ze sobą coś do czytania - mówiła.

Bonda wyznała, że kiedyś bardzo przeżywała krytykę, ale teraz nauczyła się radzić sobie z hejtem. - Hejterzy robią mi największą reklamę, dlatego szanuję ludzi, którzy nie szanują mnie - stwierdziła. 

Pisarka opowiedziała też swoim czytelnikom ile ma sukienek (bardzo dużo), jaki jest jej ulubiony kolor (zielony) oraz jaki ma sposób na szczupłą sylwetkę (dużo zielonej herbaty). 

Powiedziała też, że wierzy w romantyczną miłość i lubi opiekuńczych mężczyzn, przy których kobieta może sobie pozwolić na słabość. 

Spotkanie przyciągnęło liczną grupę wrześnian. Katarzyna Bonda zauroczyła czytelników poczuciem humoru, elegancją i sympatycznym, bezpośrednim sposobem bycia.

Spotkanie prowadziła Barbara Kosmowska, literaturoznawca i pisarka, znana powszechnie jako autorka dowcipnej książki dla dzieci "Buba". 

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

00:53 13-06-20180 5