O słowach rzucanych na wiatr. Tym razem dotyczących „chybionej inwestycji”

Takim właśnie mianem obdarzono ścieżkę rowerową łączącą Kaczanowo z Nową Wsią Królewską. Właśnie – łączącą! Czy na pewno? W którym miejscu Kaczanowa ta ścieżka się rozpoczyna, by dać rowerzyście szansę bezstresowego dotarcia do sąsiedniej Nowej Wsi?

Moim zdaniem 08:05 19-09-20204 1

Dla niezorientowanych: z Wrześni do Kaczanowa (via Bierzglinek) można bezpiecznie dotrzeć chodnikiem, w żadnym momencie nie zagrażając nielicznym pieszym. Zatem rowerzystów podąża wielu.

Cóż, ta spokojna trasa kończy się na wysokości drogi w kierunku Osowa. Aby teraz dotrzeć do ścieżki rowerowej, o której powiada się, że łączy Kaczanowo z następną wsią, trzeba nabrać samobójczych zamiarów i włączyć się w wyjątkowo niebezpieczny ruch samochodowy. Po niemal dwóch kilometrach hardkorowej podróży osiągamy cel: początek ścieżki w kierunku „Nowywsi”.

Która matka wyśle tą drogą swoje dziecko? Która rodzina pozwoli sobie na rowerowy wypad między tirami? Jak zatem można dziwić się, że ścieżką nikt nie jeździ i porasta ona mchami? Równie dobrze można dziwić się, że w pustym basenie nikt nie zażywa kąpieli. Logika à rebours...

Mirosław Jadryszak

nauczyciel, pasjonat fotografii i filmu

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

08:05 19-09-2020