O czym warto pomyśleć w korku

Od poniedziałku cała Września stanie w ogromnym korku. Komunikacyjna katastrofa, spowodowana remontem mostku na Wrześnicy, zmusza do refleksji na temat działań ratusza i starostwa w zakresie poprawy infrastruktury drogowej we Wrześni. 

Moim zdaniem 08:10 29-09-2018 22

Co cztery lata, w okresie przedwyborczym, mamy wysyp planów dotyczących budowy obwodnicy lub dróg mających usprawnić ruch samochodowy w mieście. Co zostało zrealizowane? Ulica Pilska, szumnie nazywana alternatywą dla drogi krajowej, która wygląda jak droga wewnętrzna dla dewelopera i powoduje zagrożenie dla okolicznych mieszkańców? Milionowa inwestycja, szumnie zwana centrum przesiadkowym, która wygląda jak centrum parkingowe dla dewelopera? 

Doceniam rozwój gospodarczy gminy, ale czy władze nie powinny myśleć długofalowo i być przygotowane pod kątem dróg na inwestycje kolejnych firm? Teraz na szybko szuka się rozwiązań, które albo są nierealne, albo nie rozwiążą naszych problemów. Mam nadzieję, że w zalewie przedwyborczych igrzysk mieszkańcy znajdą czas na refleksję nad problemami komunikacyjnymi Wrześni. Oby nie był to czas stracony w korku.

Bartosz Józwiak

poseł Kukiz’15

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

08:10 29-09-2018 22