O co chodzi ze słupkiem pośrodku nowej ścieżki pieszo-rowerowej?

Trwają ostatnie prace związane z budową drogi łączącej ul. Paderewskiego z ul. Działkowców we Wrześni. Na pieszych i rowerzystów czeka tam „ciekawa” niespodzianka…

samorząd 14:57 27-08-202014 7

W ubiegłym tygodniu wylano już drugą warstwę asfaltu. Aktualnie prowadzone są prace wykończeniowe, związane z montowaniem krawężników i oświetlenia oraz z oznakowaniem pionowym i poziomym.

Ratusz chwali się na gminnym Facebooku, że w ramach inwestycji powstała droga o długości ok. 1160 m, chodniki o powierzchni ok. 1100 m2, ścieżka pieszo-rowerowa o długości 1160 m, kanalizacja deszczowa i oświetlenie drogowe – w tym 32 lampy typu LED – oraz doświetlenie przejść dla pieszych.

Urzędnicy zapomnieli wspomnieć o słupku telefonicznym, który nie wiadomo czemu usytuowano na środku nowej ścieżki pieszo-rowerowej, stwarzając tym samym realne niebezpieczeństwo dla jej użytkowników. Mieszkańcy Wrześni, widząc słupek, pukają się w głowę i pytają nas – o co w tym chodzi? A że sami nie wiemy, zapytaliśmy Roberta Stachowicza, kierownika referatu inwestycji w UMiG we Wrześni.

Ten bez zbędnych wyjaśnień stwierdził, że inwestycja nie jest jeszcze zakończona, a docelowa lokalizacja słupka znajduje się poza ścieżką. No cóż, pozostaje mieć nadzieje, że tak będzie. Przy okazji musimy dodać, że kilka dni temu ratusz ogłosił, że przewidziany termin zakończenia prac to 31 sierpnia. Czyli właściwie już!

DOT

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

14:57 27-08-2020