Sezon rozpoczęty! Foczki i morsy po raz kolejny wskoczyły do chłodnej wody

Jeziora Baba w pobliżu Nekielki stało się miejscem rozpoczęcia kolejnego sezonu przez Morsy Klima Września.

społeczeństwo 01:12 04-11-20191 0

W niedzielę 3 listopada przy leśnym zbiorniku zgromadziło się ponad 150 osób. A wszystko po to, aby symbolicznie rozpocząć kolejny sezon morsowania. Jak wspominał Wojciech Rakowski, organizator całego zamieszania, będzie to już dziesiąty sezon chłodnych kąpieli.

Temperatura wody była sprzyjająca zwłaszcza dla nowych amatorów morsowania. A tych zjawiło się ponad 30. Po krótkim instruktażu nastąpiła intensywna rozgrzewka przeprowadzona przez Beatę Kaniewską. Tuż po niej nie pozostało nic innego jak tylko zamoczyć się w wodzie. Niektórzy wychodzili z niej po kilku minutach. Inni spędzali w jeziorze nawet po kilkanaście minut.

Nie mogło oczywiście zabraknąć tradycyjnego ogniska, a także innych smakołyków i wypieków. Później uczestnicy morsowania przystąpili do licytacji gadżetów, z których dochód zostanie przeznaczony dla rehabilitację Karola Łopatki (więcej informacji o chłopcu znajdziecie TUTAJ). Udało się zebrać ponad trzy tysiące. A dokładnie 3177 zł.

Wrzesińskie morsy będą spotykać się na integracyjnych spotkaniach w każdą niedzielę. W przyszłym tygodniu morsowanie nastąpi w Czeszewie. Rozkład kolejnych spotkań można śledzić TUTAJ.

Thumb jagie%c5%82a

Radosław Jagieła

01:12 04-11-2019