Nowy pomarańczowy zaciąg. Wierzbicki jednak w Lublinie

Karuzela transferowa rozkręca się na dobre. Wiele klubów I ligi siatkówki mężczyzn ostrożnie dozuje informacjami. APP Krispol ma już skład niemal zamknięty. Brakuje jedynie atakującego.

siatkówka 09:06 25-05-20190 7

Już wcześniej podaliśmy wiadomość, że Damian Wierzbicki, mimo oferty pozostania w APP Krispol, zmieni klub. Zawodnik miał nadzieję powrócić w swoje strony i zagrać w Ślepsku Suwałki, który właśnie awansował do PlusLigi. Ostatecznie z tego ambitnego kierunku nic nie wyszło, a nasz atakujący z minionego sezonu podpisał kontrakt z beniaminkiem, ale… I ligi. Od września wybiegać będzie na plac w koszulce w Politechniki Lublin.

W miejsce Wierzbickiego trener Marian Kardas widział Pawła Stabrawę, drugiego atakującego Norwida Częstochowa. Ostatecznie nic z przenosin nie wyszło i wrzesiński klub nadal poszukuje „chłopa na strzał”. Wzrok pada i na Wschód, i na Zachód…

Kontrakt z APP Krispol podpisał Jan Tomczak, dotychczasowy rozgrywający Ślepska, będący w byłym już klubie alternatywą dla Kacpra Gonciarza. Tomczak ma 188 cm wzrostu i waży 75 kg. We wrześniu kończy 24 lata. W sezonie 208/2019 wybiegł na boisko 32 razy (na 36 meczów Ślepska). W tym czasie zdobył 15 punktów (5 asami i 7 blokami). Ma za sobą debiut w PlusLidze. W sezonie 2017/2018, grając w barwach macierzystego Trefla Gdańsk, zagrał jedno spotkanie przeciwko Onico Warszawa.

Drugim rozgrywającym ma być 21-letni Marcin Krawiecki, wcześniej zawodnik AGH Kraków i Zaksy Strzelce Opolskie.

Z wrzesińską ekipą nieoficjalnie wiązano przyjmującego Damiana Koguta. Ten jednak przedłużył kontrakt z Norwidem Częstochowa. Rolę zmienników Filipa Frankowskiego i Mateusza Jóźwiaka pełnić będzie dwóch młodych siatkarzy: Dawid Biesa (junior z Bydgoszczy) i Łukasz Kalinowski poprzednio II-ligowy Trefl Lębork).

Na libero APP Krispol zakontraktował Wojciecha Pańkę, który ostatni sezon spędził w Wilkach Wilczyn.

Więcej informacji o poszczególnych nowych zawodnikach będzie można znaleźć w kolejnym wydaniu „WW”.

Thumb ww nowacki

Leszek Nowacki

09:06 25-05-2019