Nowy lider drugiej ligi WTPN. Techpak z szansą na mistrzostwo

W pierwszej lidze przed ostatnią kolejką spotkań wiadomo już prawie wszystko. W drugiej lidze o miejsca na podium w sobotę i niedzielę bić będą się trzy drużyny.

piłka nożna 19:32 20-01-20200 0
II liga WTPN, Miskant Centrum Ogrodnicze - Techpak

W przedostatniej kolejce rozgrywek pierwszej ligi WTPN nie było wielkich niespodzianek. Zwyciężali faworyci. Zaskakujący był tylko rozmiar porażki Wooden Villa z Capri Lucca w meczu na szczycie ligi. Lider i wicelider ligi jest już znany dziś. W ostatniej kolejce toczyć się będzie walka o najniższe miejsce na podium. Aby je wywalczyć zespół Ignasiak musi pokonać LZS Białężyce/BOB Invest.

II liga WTPN, Miskant Centrum Ogrodnicze - Techpak

Bardzo ciekawa sytuacja wytworzyła się w tabeli drugiej ligi. Po wygranej w bezpośrednim pojedynku Techpak zrzucił z pozycji lidera zespół Miskant Centrum Ogrodnicze. Do końca ligi zostały jeszcze dwie kolejki, a oba zespoły dzieli tylko jeden punkt. Potknięcia którejś z tych drużyn będzie wypatrywała drużyna Psary Team, która do lidera ma stratę trzech punktów.

II liga WTPN, Miskant Centrum Ogrodnicze - Techpak

I liga, kolejka XIII

Capri Lucca – Wooden Villa 5:1

LZS Białężyce/BOB Invest – Master Sport 3:8

Ignasiak – Izo-Expert 3:0

II liga, kolejka XX

APP – Psary Team 0:7

Miskant Centrum Ogrodnicze – Techpak 0:1 (0:1)

Najważniejszy pojedynek kolejki okazał się bardzo wyrównany. Każda z drużyn miała momenty przewagi na boisku. O wyniku meczu zadecydowała bardzo szybka akcja przeprowadzona przez Techpak w 7. min spotkania, zakończona doskonałym uderzeniem piłki głową przez Marcina Iglewskiego. Na sekundy przed końcem pierwszej połowy gracze Miskant Centrum Ogrodnicze mieli szansę na doprowadzenie do wyrównania wykonując rzut wolny z 7. metrów. Świetną obroną wykazał się znakomicie w tym dniu dysponowany bramkarz Techpaku – Bartłomiej Stasiak.

II liga WTPN, Miskant Centrum Ogrodnicze - Techpak

Od początku drugiej części gry Techpak został zepchnięty do obrony i szukania prób na zdobycie gola w kontrataku. Bardzo pomocny w opanowywaniu sytuacji okazywał się wówczas znajdujący się cały czas w doskonałej formie były gracz Victorii Września – Jarosław Jabłoński. Okazja do przypieczętowania zwycięstwa trafiła się Techpakowi na 4. min przed końcem meczu. Bramkarz Miskant Centrum Ogrodnicze obronił jednak w sytuacji sam na sam z Iglewskim. Na niespełna 2. min przed zakończeniem pojedynku zawodnicy Miskant Centrum Ogrodnicze zdecydowali się zastąpić bramkarza zawodnikiem z pola. Dwukrotnie udało im się doprowadzić do rozgrywania piłki pod bramką przeciwnika, ale bez wyraźnego efektu.

Motoklinika – Letniaprzygoda.eu 5:0

Malibu – Fundamenty 2:7

Sigvaris S.A. – WKS 2:3

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

19:32 20-01-2020