Nowy klub we Wrześni

Dzięki inicjatywie grupy osób we Wrześni powstał nowy klub sportowy. Swoją działalność zamierza rozpocząć tuż po wakacjach. O sprawach związanych z działalnością futsalowego KP Września rozmawiamy z prezesem Dominikiem Cichońskim i wiceprezesem Piotrem Jędraszakiem.

piłka nożna 12:17 17-07-20200 0

„WW”: Skąd wzięła się idea powstania nowego klubu we Wrześni?

DOMINIK CICHOŃSKI: – Idea założenia klubu futsalowego zrodziła się głównie z mojej inicjatywy, przy ogromnym wsparciu obecnego tutaj Piotra Jędraszaka. Już w młodzieńczych latach zakochałem się w futsalu, chodząc na mecze Gestampu czy Techpaku. Prowadząc drużynę amatorską futsalu, po jej wielu sukcesach, w końcu dorosłem do realizacji swoich marzeń i w marcu tego roku oficjalnie powołaliśmy do życia Klub Piłkarski Września. W naszym mieście, mimo regularnych rozgrywek środowiskowych, brakuje drużyny na poziomie ogólnopolskim – i właśnie KP Września ma zapełnić tę lukę.

PIOTR JĘDRASZAK: – Już od paru lat chodził nam po głowie pomysł założenia klubu futsalowego. Zawsze największym problemem były finanse. Sukces sportowy w postaci dotarcia do finału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim przez zespół Wooden Villa, pełne trybuny kibiców spragnionych futsalowych emocji oraz chęć dalszego wsparcia finansowego drużyny przez Sebastiana Dankowskiego (właściciela firmy Wooden Villa – przyp. red.) sprawiły, że nasze marzenia nabrały bardzo realnych kształtów.

Kiedy rozpoczęliście działania, jak wygląda skład zarządu KP Września?

P.J.: – Na początku tego roku grupa osób, na zaproszenie Dominika Cichońskiego, spotkała się w biurze u Sebastiana Dankowskiego, by założyć stowarzyszenie pod nazwą KP Września. Po spotkaniu założycielskim wybrano członków zarządu. Na stanowisko prezesa wybrano Dominika Cichońskiego, wiceprezesem zostałem ja, skarbnikiem Szymon Sławiński. Przewodniczącym komisji rewizyjnej został Rafał Pawlaczyk, a jej członkami Sebastian Dankowski i Patryk Kwiatkowski.

Jaki jest cel funkcjonowania klubu?

P.J.: – Naszym celem jest start drużyny w rozgrywkach II Ligi Polskiej Ligi Futsalu w sezonie 2020/2021. Po tym sezonie inauguracyjnym, jeśli będą środki finansowe i możliwości, planujemy rozszerzyć naszą działalność o grupy młodzieżowe, a być może nawet żeńskie.

Czy wiadomo już, kto wejdzie w skład drużyny?

D.C.: – Skupiamy się tylko i wyłącznie na graczach lokalnych. Wierzymy, że w naszym mieście i powiecie jest spory potencjał futsalowy i należy to wykorzystać. W dużej mierze drużyna oparta będzie na graczach amatorskiej drużyny Wooden Villa, jednakże kadrę uzupełnią także inni zawodnicy. Planujemy też otwarte treningi dla osób zainteresowanych grą w naszym klubie.

Gdzie będzie baza klubu, jego siedziba, gdzie będą się odbywać treningi i mecze?

PJ: – Dzięki porozumieniu z Mariuszem Pierzchlińskim, dyrektorem Wrzesińskich Obiektów Sportowo-Rekreacyjnych, oraz Eugeniuszem Nowickim, prezesem Victorii Września, zarówno treningi, jak i mecze będą odbywać się w hali sportowej we Wrześni przy ul. Kosynierów 1.

Kto będzie szkolił zawodników?

D.C.: – Szkoleniowcem naszej drużyny został Arkadiusz Hofman. To trener pochodzący z Konina, posiadający licencję UEFA Futsal B. Były gracz m.in. Górnika Konin, jeden z założycieli Konińskiego Towarzystwa Futsalowego, były opiekun KKF Konin. Arek to trener z odpowiednim doświadczeniem i wykształceniem futsalowym.

P.J.: – Arkadiusz Hofman przeszedł już z zespołem z Konina drogę z ligi środowiskowej do czołowej drużyny II Ligi Polskiej Ligi Futsalu. Chcemy, by swoje doświadczenie wykorzystał w pracy w naszym klubie. 4 lipca trener Hofman został oficjalnie przedstawiony zawodnikom, odbył się wtedy pierwszy zapoznawczy trening. Po wakacjach, już od początku września, ruszamy z treningami, których celem będzie przygotowanie drużyny do startu w II Polskiej Lidze Futsalu.

Jak będzie wyglądało finansowanie klubu?

D.C.: – Skupiamy się na sponsoringu lokalnych firm. Pozyskaliśmy już m.in. dwóch tytularnych sponsorów – firmy Wooden Villa oraz Lucart Energy. Mniejszym wsparciem obdarzą nas także firmy: Fundamenty, Javo Bruk oraz Sodkiewicz Elewacje. Do startu ligi pozostało sporo czasu, więc nadal szukamy sponsorów zainteresowanych współpracą z nami. Z tego miejsca chcielibyśmy zaprosić lokalne firmy do wsparcia naszej inicjatywy.

Rozmawiał Robert Czerniak

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

12:17 17-07-2020