Nowa wizja Wrześni

Jaka ona powinna być? Powinna być otwarta na przyszłość i odpowiadać na realne potrzeby mieszkańców. Musi proponować konkretne rozwiązania oraz zapewniać zrównoważony rozwój przez kolejne dziesięciolecia.

Moim zdaniem 08:00 11-08-20180 34

Pora zacząć planować nasze miasto tak, by spełniało oczekiwania ludzi, którzy w nim żyją. Miasto dobre do życia to miasto małych społeczności, w którym każdy ma wszystko to, czego mu potrzeba. 

Od ponad trzech lat realizujemy projekty z różnych obszarów życia społecznego. Wszystkie one – uzupełnione setkami rozmów z mieszkańcami – składają się na całościowy projekt dla Wrześni. Ta nowa wizja, do tej pory być może jedynie fragmentarycznie przez nas przedstawiana, musi nabrać pełnego kształtu i wyznaczyć nowe horyzonty. Z jednoczesnym zachowaniem i kontynuacją dotychczasowego dorobku i osiągnięć. 

Tylko czerpiąc to, co najlepsze z otoczenia, przynosząc nowe idee i rozwiązania wypracowane lub zaobserwowane w różnych zakątkach świata, możemy dać Wrześni nowy impuls do rozwoju. Trzeba to zrobić. Trzeba nakreślić i wskazać drogę do dalszego rozwoju naszego miasta i okolicy. Czas na wizję Wrześni, która wykorzystuje swój potencjał. Zaprezentujemy ją już wkrótce.

Kornel Tomczak

członek stowarzyszenia Projekt Września

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

08:00 11-08-20180 34