Nowa ścieżka rowerowa z zakazem wjazdu. Bubel drogowy w Kołaczkowie

Nowy odcinek ścieżki rowerowej przy drodze wojewódzkiej 442 między Kołaczkowem i Borzykowem to drogowy bubel. - Co dalej? Dzisiaj nie mogę nic na ten temat powiedzieć - mówi nam Marek Jaśkowiak z Rejonu Dróg w Koninie.

samorząd 11:15 03-07-2018 18

To inwestycja Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu. Miał powstać 823 metrowy odcinek za 564 tys. zł. Ścieżka miała połączyć Borzykowo z Kołaczkowem. Ale nie połączyła. Budowę ścieżki zakończono na stacji benzynowej tuż przed Kołaczkowem. Mieszkańcy Borzykowa zaczęli żartować, że teraz będzie można zatankować sobie rower. Od strony Kołaczkowa wjazd na ścieżkę jest niemożliwy, bo to wyjazd ze stacji paliw. Ograniczeniem jest zakaz wjazdu i podwójna ciągła.

Od strony Borzykowa nie jest lepiej. Ciąg pieszo-rowerowy połączono z chodnikiem, po którym jak wiadomo nie wolno jeździć rowerem. Brakuje tutaj odpowiedniego oznakowania. Budowa miała zakończyć się 29 czerwca, a odbiór techniczny do 13 lipca.

- Budowa nie dobiegła końca, szukamy pieniędzy, aby skomunikować ścieżkę z Kołaczkowem. Brakuje ok. 100 metrowy odcinek. Decyzję w tej będzie podejmowała centrala w Poznaniu - mówi nam Marek Jaśkowiak z Rejonu Dróg w Koninie.

Do sprawy wrócimy w piątkowym wydaniu „Wiadomości Wrzesińskich”.

Thumb ww biernat

Filip Biernat

11:15 03-07-2018 18