Nowa pani dentystka rozpoczęła pracę w przychodni

Od 16 sierpnia w przychodni lekarskiej "PRO Familia" w Pyzdrach rozpoczęła pracę lekarz dentysta Marta Struszczyk-Staszak.

zdrowie 17:43 28-08-2017 2

Pochodzi z pobliskiego Myszakówka. Ukończyła stomatologię na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Kiedyś nie myślała o stomatologii, a dziś uważa, że wybór studiów w tym kierunku to był strzał w dziesiątkę.

- W swej pracy staram się, by dzieci chętnie przychodziły do dentysty. Bardzo dużo zależy jednak od rodziców. Z dzieckiem najlepiej przyjść na kontrolę jak najwcześniej, zanim zaczną się jakieś problemy. Najgorzej jak dziecko trafia z bólem, spuchnięte i wtedy trzeba coś zrobić, nawet gdy dziecko nie chce współpracować. Dorośli pacjenci także się boją, a wynikiem tego są najczęściej złe wspomnienia. Dziś sporo się zmieniło w stomatologii, są lepsze środki do znieczulenia, zmienił się sprzęt, wszystko idzie w kierunku, aby było jak mniej bolesne dla pacjenta. Jednak najważniejsza jest profilaktyka, odpowiednia higiena i wizyty kontrolne w gabinecie - mówi Marta Struszczyk-Staszak.                                                          

- Wcześniej nie myślałam o pracy w Pyzdrach. Jednak podjęłam ją tutaj dzięki staraniom i dużej pomocy ze strony pana burmistrza i pani sekretarz gminy. Gdy okazało się, że poprzednia pani doktor odchodzi na emeryturę i mieszkańcy gminy mieliby bardzo ograniczony dostęp do leczenia, zrobili oni wszystko co w ich mocy, aby utrzymać kontrakt z NFZ-etem w gminie. Przez najbliższe pięć lat będę tu na pewno, a co dalej zobaczymy. Jeśli mi się tu spodoba zostanę na dłużej - dodaje dentystka.

Thumb grobelny   1

Sławomir Grobelny

17:43 28-08-2017 2