Nowa odsłona strony internetowej gminy Pyzdry

Od niedawna dostępna jest nowa strona internetowa gminy Pyzdry. Zmieniając swój wizerunek także ten wirtualny samorząd wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i turystów.

aktualności 21:34 06-09-20203 0

Poprzednia wersja funkcjonowała przez ostatnie 10 lat. Brakowało w niej przejrzystości i funkcjonalności. W nowym serwisie, obok ciekawych fotografii zmieniających się przy każdym kliknięciu umieszczono trzy główne działy – dla mieszkańca, turysty i inwestora. Zamieszczane są tam wszystkie niezbędne informacje pozwalające wybranym grupom łatwiej do nich dotrzeć. Zmienił się też sposób wyświetlania aktualności i komunikatów.

- Dodane zostały też moduły ułatwiające szybkie przejście np. do nadchodzącego wydarzenia lub polecanej strony z regionu - mówi Sylwia Kaźmierska, dyrektor Centrum Kultury Sportu i Promocji.

Nowością są dane dotyczące pogody, siły wiatru, opadów i jakości powietrza oraz kilkudniowe statystyki dla rolników i sadowników. Wszystkie te parametry z wyjątkiem jakości powietrza (pomiar na budynkach szkół w Pyzdrach i Górnych Grądach) znajdują się na stacji pogodowej umieszczonej na wiatraku holenderskim.

Równocześnie z nową stroną dostępna jest również podstrona turystyczna - pod adresem  www.wystrzalowepyzdry.pl . Zawiera ona wszelkie informacje, jakie są niezbędne przy planowaniu wizyty w królewskim mieście. W tym przypadku zamierzeniem autorów jest promocja turystyki i zachęcenie przyjezdnych, aby pozostali na dłużej w regionie i wybrali się na ciekawe wycieczki. Witryna to głównie informacje co warto zwiedzić, gdzie zjeść obiad lub przenocować.

- Ta strona internetowa, skierowana przede wszystkim do tych którzy chcieliby po raz pierwszy odwiedzić gminę Pyzdry - zaznacza burmistrz Przemysław Dębski.

Dodatkowo unowocześniony serwis internetowy gminy ma lepiej docierać z informacjami do mieszkańców.

Strona to zwykle pierwsza forma kontaktu z wydziałami lub biurami urzędu. Coraz częściej także serwis internetowy zastępuje wizytę w urzędzie. Dlatego warto, aby strona była przyjazna dla użytkownika, a także estetyczna, przejrzysta, spójna z pozostałymi działaniami wizerunkowymi.

Nowa strona - dostępna pod adresem www.pyzdry.pl. -  wymaga jeszcze pewnych poprawek i uzupełnień, które będą na bieżąco wdrażane.

Ankieta

Czy podoba się Wam nowa strona internetowa gminy Pyzdry?

Thumb grobelny 1

Sławomir Grobelny

21:34 06-09-2020